Press enter to see results or esc to cancel.

Yazar Gündemi – İncelemesi

Yazar Gündemi - İncelemesi

Gelişen teknoloji, hayatımıza yeni kolaylıklar sağlamakla kalmıyor; aynı zamanda var olan işlerimizi de daha hızlı yaparak zamandan tasarruf etmemize yardımcı oluyor. Yaklaşık 2 haftadır kullandığım ve sizin de hayatınıza pratiklik getireceğine inandığım için hakkında bir yazı yayınlamaya karar verdiğim “Yazar Gündemi” isimli uygulama, takip ettiğiniz köşe yazarlarını ayağınıza getiriyor.

Ücretsiz bir şekilde sahip olabileceğiniz Yazar Gündemi, aynı zamanda Universal bir uygulama. Bu sayede iPad’iniz üzerinden de sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca iPhone5’in uzun ekranı için de optimize edilmiş durumda. Yani herhangi bir arayüz uyumsuzluğu söz konusu değil. 🙂

18 farklı haber kaynağı

Uygulamanın amacı oldukça basit. Takip ettiğiniz yazarlara kolayca, tek bir yerden ulaşmak. Şuan için 18 farklı haber kaynağı barındıran uygulama, birbirinden farklı gazetelerden yazarları ayağınıza getiriyor. İlk planda bütün bu yazıların aynı yerde toplanmasının nasıl mümkün olabileceğini (yasal olarak) düşünüyor insan. Ancak şöyle bir durum var ki; bu uygulama aslında sadece bir aracı, bir köprü.. Daha açık bir ifade ile; bütün köşe yazılarının linkini barındıran ve tıklamanız halinde yazılı olduğu siteye giden bir tarayıcı.

Yazar Arama

Sadece bir köprü görevi görmüyor bu uygulama. Aynı zamanda “Yazar Arama” ve “Favori”lerinizi oluşturma gibi imkanlar da sunuyor size. Favori listesi yapmak için gereken tek şey ise, hızlı bir şekilde sisteme üye olmak. (Gerçekten hızlı, çünkü herhangi bir aktivasyon istemiyor. İlk başta şaşırmıştım doğrusu.. :D)

Sade Arayüz

Arayüz bakımından da oldukça başarılı buldum ben Yazar Gündemi’ni. Sade ve kalabalıklıktan uzak olması özellikle hoşuma gitti. Ve açıkçası uygulamada eksikliğini hissettiğim tek kısım; Safari’deki “Okuyucu” gibi bir eklentinin olmamasıydı. Küçük bir ekrandan okunmaya çalışdığı için -hele site mobil bir arayüz bulundurmuyorsa- bu pratikliğe çok ihtiyaç duyuyor insan.

Mobil Arayüz

Örnek olarak; Hürriyet’in sitesinde mobil arayüz bulunduğu için, buradaki yazılar çok daha rahat okunabiliyor. (Bknz; yukarıdaki görsel.) Ancak diğer çoğu haber sitesinde, bilgisayar görünümü karşılıyor sizi. Bu da yazının okunmasını zorlaştırıyor.

Paylaşma

Okuduğunuz köşe yazısını Facebook ve Twitter üzerinden anında paylaşma imkanı sunan uygulama, yazının bulunduğu link’i mail olarak atmak için de bir kısayola sahip. Bütün bunları sağ üst köşede bulunan “Paylaş” tuşuna dokunarak yapabiliyorsunuz.

Bizce; Zaten fazla uzatılacak bir yanı yok uygulamanın. Mantık basit, kullanım basit. Yepyeni bir şey ortaya konulmuyor, ama hayatınızı -özellikle köşe yazısı okuyan biriyseniz- büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Hele bir de ilerleyen sürümlerde “Okuyucu” özelliği uygulamaya eklenirse, tadından yenmez doğrusu. Arayüz bakımından zaten oldukça sade ve hoş bulduğumu söylemiştim, bu yüzden bu kısımdan tam puan veriyorum. İşlevsellik açısından da tam puanı hak eden bir uygulama olduğu kanaatindeyim, tabi ki sürekli tekrar ettiğim o eksiklik giderilirse iyice mükemmel olur işlevsellik bakımından. 🙂 Fiyat ve yüklemeye değme konusunda söyleyecek hiç bir şeyim yok, tam puan.. Son olarak bütün bu dört kriterden de tam puan alan bir uygulamaya, kanaat notum da tam puan olmazsa ayıp olur. 🙂

Yazar Gündemi

( Yazı No: -154- )


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Comments

Comments are disabled for this post


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function set_magic_quotes_runtime() in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php:261 Stack trace: #0 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(342): SAPE_base->_read('/home/mdolmaci/...') #1 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(417): SAPE_base->load_data() #2 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/settings.php(11): SAPE_client->SAPE_client(Array) #3 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/footer.php(37): include('/home/mdolmaci/...') #4 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(572): require_once('/home/mdolmaci/...') #5 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(531): load_template('/home/mdolmaci in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php on line 261