Press enter to see results or esc to cancel.

Find My iPhone – İncelemesi

iPhone'u Bul

Sıklıkla kullanılacak bir program olmasa da, her iPhone’da mutlaka bulunması gerektiğini düşündüğüm uygulamalardan biri “Find My iPhone”. Apple’ın kendi uygulaması olan Find My iPhone, telefonunuzun çalınma veya kaybolma gibi durumlarında gerçekten faydalı olabiliyor.

AppStore üzerindeki ismi “Find My iPhone” olan uygulama, Apple’ın Türkçeleşme reformları sayesinde telefonumuza yüklediğimiz zaman “iPhone’u Bul” haline geliyor. Ücretsiz sahip olabileceğiniz uygulama, Universal olup iPad üzerinden de kullanılabiliyor. Hatta Mac sahipleri de iCloud eşleşmesini yaptığı zaman, bu uygulamayı Mac’leri için kullanabiliyorlar.

iCloud Aktifleştirmesi

iCloud’un bizlere sunduğu bulut sistemleri sayesinde hayata geçen uygulama, önceden açık olması koşulu ile cihazlara uzaktan erişmenize olanak sağlıyor. Ayarlar->iCloud kısmının altına doğru indiğinizde göreceğiniz “iPhone’u Bul” seçeneğini açarak bu özelliği aktif hale getirebilirsiniz. Tabi ki bunun için bir iCloud hesabınıza da sahip olmanız gerekiyor.

Cihaz Listesi

iCloud kimliğinizin girili olduğu cihazları bir liste halinde size sunan uygulama, bu cihazları harita üzerinde gösterip uzaktan müdahale etme imkanı sağlıyor. Tabi müdahalede bulunabilmek için, o cihazın bir şekilde internete bağlı olması gerekiyor. Eğer internete bağlı değil veya tamamen kapalı ise; en son bağlandığı yer harita üzerinden gösterilip, yanında ne zaman aktif hale geldiği yazıyor.

Cihaza Erişim

Ses çalma, kilitleme, kayıp modu ve silme gibi işlevleri olan uygulama, her türlü kötü durum düşünülerek hazırlanmış. Kayıp modu iPhone ve iPad’ler için kullanılırken, kilitleme modu Mac’lere özel bir şey. Örneğin evin içerisinde iPad’inizi bulamıyorsunuz. Bu uygulamayı iPhone üzerinden açıp, iPad’e erişerek ses çalmasını sağlayabiliyorsunuz. Tabi Mac için de aynı şey geçerli. (Cihazın sesi ne kadar kısık olursa olsun, çalan ses en üst seviyede oluyor.)

Kayıp Modu

Telefonunuzu bir yerde unuttunuz veya kaybettiniz. Bu durumda telefonu bulacak kişinin iyi niyetli olduğunu düşünerek, telefonun kaybolduğunu ona belirtmeniz için bu uygulamanın sunduğu “Kayıp Modu”nu kullanabilirsiniz. Ekrana bir mesaj ve size ulaşmasını sağlayacak bir numara gösterilmesini sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca o anda belirleyeceğiniz bir şifre de otomatik olarak kayıp moduna geçen cihaza konuluyor. Bu ise biraz daha kötü niyetli bir insanla karşılaşmanız karşısında önlem oluyor.

Her şeye rağmen, hırsızlık hayatın bir gerçeği. Ben henüz böyle bir durumla karşılaşmadım, bundan sonra da inşallah karşılaşmam. Siz de inşallah karşılaşmazsınız. Ama yine de “iPhone’um çalındı, ne yapmalıyım?” diyenler olabiliyor. Tabi bu tip durumlarda acil müdahaleler çok önemli. Hele telefonunuzda değerli veriler bulunuyorsa..

Kilitleme

Böyle durumlarda iki seçeneğiniz var. Kayıp modu ve Silme. Ses çalma işlevini de kullanabilirsiniz tabi ki, ama ne derece faydalı olabilir? Kayıp modu ise yukarıda anlattığım şekilde işliyor. Cihaza şifre koyabildiğiniz için faydalı olabilir. Hele bir yedeğiniz yoksa ve çalınan cihaza kavuşma imkanınız varsa..

Silmek

Silme işlemi ise, yukarıda anlattığım işlemlerden bir derece daha öte. Bazen bir cihazın değeri 1500-2000 lira arası iken, verilerin değeri sayılarla ifade edilmeyecek seviyede olabilir. Bir de düzenli yedek alan biriyseniz, vakit kaybetmeden o cihazın verilerini tamamen silmek en doğrusu olabilir. İşte bu uygulama da bunu gerçekleştiriyor. Yani çalınan bir iPhone’u geri getiremeyebilir, ama en azından verilerinizin çalınmasını engelleyebilir.

Benim bir tane Apple cihazım var. O da çalınırsa hangi cihazla erişimi sağlayacağım ki?

Böyle bir soru sormanız çok normal. Çünkü çoğu insan sadece iPhone veya iPad kullanıyor. Yani tek bir cihaz. Ama yazının başında belirttiğim gibi, eğer bir iCloud hesabınız varsa ve “iPhone’u Bul” özelliği aktifse; herhangi bir arkadaşınızdan bu uygulamaya kendi hesabınız ile giriş yapıp, uygulamanın özelliklerini kullanabilirsiniz. İşte bu yüzden uygulama çok kullanılmasa bile her iPhone’da mutlaka bulunması gereken bir uygulama olduğunu söylüyorum ben. 🙂

Giriş Yapmak

Bitirmeden önce son bir şey daha söylemekte fayda var. Eğer telefonunuz bir hırsızlık vakasına kurban giderse ve hırsız bu konularda tecrübeli ise, ilk yapacağı iş Ayarlar kısmından “iPhone’u Bul” özelliğini kapamak olacaktır. Böyle bir durumda uygulamanın bütün esprisi kaçar ve bir manası kalmaz. Bu yüzden özellikle kilitli ekran şifresi de kullanmayanlar için önerim, Ayarlar->Genel->Sınırlamalar kısmından Konum Servis’lerinde değişiklik yapma kısmını kapatmanız. Bu sayede girdiğiniz şifreyi bilmeyen kişilerin ayarlar kısmında değişiklik yapma ihtimali ortadan kalkar.

Bizce; Her ne kadar bu yazı bir inceleme yazısından çok, cihazların kaybolması veya çalınması halinde ne yapılacağını anlatıyor gibi olmuş. Ama sonuç olarak bu uygulamanın amacı da bu zaten. 🙂 Umarım bu uygulamayı hiç kullanmazsınız, hiç kullanmak zorunda kalmazsınız. Fakat telefonunuzun veya tabletinizin bir kenarında bulunmasında fayda var.

find my iphone

( Yazı No: -145- )

Comments

118 Comments

Gozde

İ phone um kayboldu ama iphone umu bul açık degıldi bulabılırmıyım yinede Apple kimliğimde

Muammer

iCloud ayarlarındaki “iPhone’umu Bul” açık değilse eğer, bahsettiğimiz uygulama ile bulamazsınız maalesef. Tabi telefonunuzda bulunan ve uzaktan GPS’ini takip edebileceğiniz başka uygulamalar varsa, onu kullanabilirsiniz. Ya da kaybolma yerine çalınma gibi bir durumsa bu; teknik olarak telefon sinyalini takip etmek mümkün. Ama bunu siz değil polis yapar. Durumunuz sadece kayıpsa; bence çaldırarak da bulabilirsiniz, eğer sessizde değilse. 🙂 Geçmiş olsn. 🙁

Erkan

Ben deneme amaçlı ipad’ime şifre koydum kayıp modundan, her açılışta ekranı açtığımda şifreyi soruyor, şifreyi nasıl kaldırabilirim.

Muammer

Koyduğunuz şifre klasik ekran kilidi mi? Eğer öyleyse Ayarlar->Genel->Parolayla Kilitleme kısmından”Parolayı Kapat” diyebilirsiniz, her seferinde sormasını engellemek için.

Recep Özkaya

iphone telefonumu kaybettim. Find my iphone programı
ile verilerimi sildim kitledim. Tel ekranına da numaramı yolladım. Bulan kişi telefonumu getirdi. Şimdi kilidi nasıl açarım. Tüm verileri sil yapıp kilitlemiştim.

Muammer

Kilitlerken bir şifre belirlemiş olmanız lazım, o şifre ile kilidi açabilirsiniz. Ama “verileri sil” yaptıysanız, eski verileri geri getiremezsiniz. Ancak bir yedekten dönebilirsiniz..

koray

kardeşim aynı durum bende var ne yaptın ?

exampledeneme

Merhaba, yakın zamanda çaldırdığım trlefonuma, bağsettiğiniz yönlendirmeleri uyguladım. Önce kayıp mesajı gönderdim, daha sonrada silinme talebinde bulındum. Sorum şu olacak, çalan kişi bu moddayken resim vb. Bilgilerime, telefonu bilgisayara bağlayarak ulaşabilirmi. Normalde herhangi bir bilgisayara telefonumu bağladığımda resimlerimi alabiliyordum. Cevap verirseniz memnun olurum. Teşekkürler

Muammer

Kayıp moduna geçip, telefona bir şifre koyduktan sonra; bu şifreyi girmeden telefondaki bilgilerinize herhangi bir şekilde ulaşılamaz. Ayrıca Silme talebini gönderdiyseniz de, mevcut verileri silinmiştir. Bu yüzden verilerinizin yanlış ellere geçmesi ile ilgili bir sorununuz olmasın. 🙂 Ancak; siz bu talepleri gerçekleştirmeden önce, çalan kişi telefonunuzdaki verileri almış olabilir. Sizin bu işlemleri ne kadar hızlı yaptığınıza bağlı her şey. Ayrıca çalınan telefonun internet bağlantısı da bir şekilde kesildiyse, yaptığınız talepler cihaza ulaşamamıştır. Bu tarz küçük detayları da hatırlatmak gerekir.. Geçmiş olsun.. 🙁

rojin

mrblar kolay gelsin benim telefonum iphonemi bulun aderesini ve şifresini unutum ne yapmalıyım lutfen yardımcı olurmusunuz teefon acılmıyor

Muammer

merhabalar, öncelikle geçmiş olsn. Eğer telefonda bulunan verileri kurtarmak istiyorsanız, maalesef iCloud şifrenizi hatırlamanız gerekiyor. Aksi takdirde en fazla temiz kurulum yapabilirsiniz diye biliyorum, ki bu da tüm verilerin silinmesi demek oluyor.. 🙁

serdar

Merhaba telefonum çalındı. Hollandada gözüküyor kayıp moduna geçiriyorum ama nasıl yapıyorsa karşıdaki kişi açıyor. hep aynı şifreyle kilitliyor. Bu kayıp modu şifresini değiştiremezmiyim.

Muammer

Eğer cihazda herhangi bir parola yoksa, o anda belirleyebiliyorsunuz parolayı. Ancak zaten mevcutta bir parola varsa, otomatik olarak bu parola ile kilitleniyor telefon. Zaten kayıp moduna alırken ekranın alt kısmında “iPhone’unuz var olan parolası ile kilitlenecektir.” ibaresi yer alıyor. Çalan kişinin bu parolayı bilmeyeceği düşünülerek böyle yapılmış sanırım. Bunun dışında maalesef parolayı değiştirebileceğiniz bir ekran bulamadım ben.

serdar

teşekkür ederim bugün apple destek ile bir görüşme yaptım böyle birşeyin mümkün olmadığını söylüyolar ama araştıracaklarını söylediler bakalım ne olacak…

Muammer

Ben de epey merak ettim açıkçası. Çünkü gerçekten böyle bir imkan yoksa, büyük eksiklik var uygulamada.. Gelişmeleri bizimle de paylaşırsanız çok mutlu olurum, tekrar geçmiş olsun.. 🙁

hakan

ipadimin şifresini uzaktan değiştirmek istiyorum

hakan

ancak mevcut ipad şifremi karşı tarafta biliyor. Find my iphone üzerinden değiştiremiyorum.

Muammer

Aynı sorunu -üst yorumlardan- “Serdar” isimli bir arkadaş da yaşamıştı ve açıkçası bir çare bulamamıştık. Çünkü “iPhone’umu Bul” uygulaması ile kayıp moduna geçirilen cihaz, var olan ekran kilidi ile kilitleniyor. Yeni bir şifre maalesef belirleyemiyorsunuz.. :/

kemal

slm abi ben iphone mu buldum şimdi ise eski hale getiremiyorum nasıl getirebilirim ekran kilidini açıyorum açılmıyor?

Muammer

Kayıp moduna mı almıştın? Eğer öyleyse şifreyi girerek eski haline getirebilirsin. Yok eğer ekranda hiç bir şey çıkmıyor falan diyorsan; şarjı bitmiş olabilir. Şarj etmene rağmen yine olmadı ve hiç bir tepki vermiyorsa da, bir bilgisayara bağla. Öyle bir bak. 🙂

kemal

evet kayıp modundaydı bulundu telefon şuan bende ama ekrandan bu iphone kayıp lütfen beni arayın yazısından başka bişey çıkmıyor?

kemal

ekran kilidini açıyorum açılmıyor

Muammer

Normalde şifre girme ekranı gelmesi lazım, ama nasıl bir hata veriyor tam olarak anlamış değilim. Bilemiyorum. :/

furkan

kardeş ben telefonumu kaybetmedim ama o yazı geldi benim telefonumu amcam yurt dışından getirdi simkartı takılıydı etkinleştirirken sim kart hatası veriyo ne yapabilirim

Muammer

SIM-kart hatası alıyorsanız ilk olarak şunu sormam gerek; cihazın “Unlock” olduğuna emin misiniz? Eğer Unlock değilse, Gevey vb. işlemler yapmadığınız sürece başka bir SIM-kart ile kullanamazsınız.

Eğer Unlock olduğuna eminseniz de şunu sormalıyım; cihaz sıfır mıydı? Yoksa başka biri daha önce kullanmış ve sıfırlamadan sizd vermiş olabilir mi?

Yesim

İphonumu kaybettim, iphonu bul özelliği ile kayıp moduna ve ses çal özelliğini aktifleştirdim. Ancak iphonu sil yaptığımda ne olacağını bilmiyorum, eğer aktif hale geçirirsem yine de iphonu takip edenilecek miyim? Bir de kayıp olduguna dair mesaj yazdığımı hatırlaymıyorum başka bir telefondan bunu sağlayabilir miyim?

Muammer

Kayıp moduna aldıysanız telefonunuzu ve bir mesaj yazdığınızı hatırlamıyorsanız versayılan mesaj otomatik olarak gönderilmiştir büyük ihtimalle.. Ancak eğer iPhone’u Sil yaparsanız, telefon ile olan bağlantınız tamamen kopar.. :/ Bütün verileriniz silineceği gibi, GPS üzerinden takibiniz de sonlanacaktır bildiğim kadarıyla.. :/

Yesim

Çok teşekkürler

Muammer

Rica ederim, yardım edebildiysem ne mutlu.. 🙂

Aysun ESEN

Merhaba, iphone 4s cihazım birkaç hafta önce çalındı. Bu program ile kayıp moduna aldım ve kitledim. Çalındığında telefonumda internet bağlantısı ve kilit yoktu ve çalan kişi internete bağlanabildi ve ben telefondan sinyal aldım. Fakat telefon internete bağlanınca verdiğim komutlar aktif hale geldi. Şu an telefonda kilit olduğu için çalan kişi telefonu açamayacağı için sinyal almak mümkün olmayacak. Yani sorum şu: bu durumda bulunma şansını ortadan kaldırmış mı oldum. tşkkürler.

Muammer

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun.. Şöyle ki; telefonu kilitle dediğiniz zaman, internet ve GPS dahil açık olan tüm servisler açık kalmaya devam ediyor. Yani kilitleme yaptığınız için sinyali kaybetmez, tam tersine çalan kişinin interneti kapama ihtimalini ortadan kaldırırsınız. Ancak şunu da unutmamak gerek ki; telefonun şarjı bittiği anda, telefondan gelen sinyal zaten kesilecek. Eğer şuan sinyali kaybettiyseniz, olan şey büyük ihtimalle budur diye tahmin ediyorm..

aysun

Teşekkürler. Benim de merak ettiğim buydu. Telefonun şarjı bittiği için şarj edilse bile telefon açılamayacak ve sinyal alamayacağım. Öyle değil mi. Peki polis takip edebilir mi bu durumda ya da çalan kişi emei numarasını değiştirebilir mi.

Muammer

Emin olmamakla birlikte; şarj edilirse eğer, kilitli biçimde açılacağını tahmin ediyorum. Yani siz sinyali alabilirsiniz, eğer şarj edilirse.. Bunun dışında; polisin takip etme teknikleri çok farklı olduğu için, o konuda bir şey diyemem.. Şarjı bitse bile, içinde kalan küçük enerjiden sinyal alabilmek gibi şeyler yapabiliyorlar sanırım. 😀 Bilemiyorum maalesef.. :/ Tekrar geçmiş olsn.. 🙁

Lacoste Ping

Merhaba, iphone m bir başkasının eline geçti, İçinde özel bilgilerim var. Tlf indirdigim programları pc ile itunnes ten veya icloud dan nasıl yapabilirib. Veya iphonemi bulda kayıp modda tlf numarısı girdikten sonra ki adım nedir çünki herhangi bir şifre oluşturmadım. devamına basamıyorum. bilmedigim için, mevcut şifre dedigi kimlik şifrem mi tşk ederim

Muammer

Merhabalar, ilk olarak “mevcut şifre” denilen şeyin iPhone’un ekran kilidi şifresi olduğunu belirtmeliyim. “iPhone’u Bul”dan kayıp modunda işaretlediğiniz takdirde, telefon bu ekran şifresi ile kilitlenir ve şifreyi bilmeyen biri telefonu açamaz. Eğer telefondaki özel bilgilerinizin başkalarının eline geçmesini istemiyorsanız, direk olarak “iPhone’u Sil” de yapabilirsiniz. Ama bu durumda telefonla olan bağınız tam anlamıyla kopar.

“Telefona indirdiğim programları pc ile itunestan nasıl nasıl yapabilirim” derken tam olarak neyi sorduğunuzu daha iyi anlayabilirsem, yardımcı olmaya çalışırım. (Geç cevap için kusura bakmayın. Bir süredir siteye bakamıyordum. 🙁 Umarım geç kalmamışımdır, veya hallolmuştur.)

zekeriyya

merhabalar ben yurdisindan bir ipad aldim ve geri donunce sifre istiyor o sifreyi nasil yok edebilirim

Muammer

Tam olarak nasıl bir şifre istiyor acaba? Ekran kilidi tarzı bir şey mi? Ayrıca iPad sıfır mı yoksa ikinci el mi?

zekeriyya

merhaba ben zekeriyya bu ipad ikinci el ve benden email adres istiyor

Muammer

İkinci el ise iPad belli ki tam olarak sıfırlanmamış. Cihazı kullanmadan önce temiz bir kurulum yapmanızı tavsiye ederim. Ayrıca e-mail’i AppStore tarzı bir yerde istiyorsa eğer, eski AppleID ile giriş yapmanızı istiyordur. Eğer ana ekran tarzı bir yerde istiyorsa gerçekten ilginç olabilir. Bir resmini çekip, iletişim bölümünden bana mail’le ulaşırsanız daha çok yardımcı olmaya çalışırım 😀

akif

meraba, benim ipad air kapalı haldeyken çalındı. açılış şifresi koymuştum. iphone dan “iphone u bul” uygulamasına baktığımda sürekli çevrimdışı görülüyor. bu “ipad çalıntıdır” mesajı gönderdim ,ama sürekli çevrimdışı. görebilmek için başka ne yapmam lazım. ( kayıp modunu işaretlemedim)

Muammer

Merhaba; iPad’i kayıp moduna alırsanız eğer, cihaz internete bağlandığı zaman yaptığınız işlemler gerçekleşir ve size de son online olma konumu dahil tüm bilgiler gönderilir. Ancak cihaz hiç internete bağlanmazsa başka yapacak bir şey maalesef yok, geçmiş olsn. 🙁

Didem

Merhaba gps sayesinde istediğimiz bir telefon numarasını izleme olanağımız var mı acaba. Mesela o kişinin cebine yazılım yüklemeden bu mümkün mü? Yurt dışında bu oluyor dendi bana. Yasal olarak yanlış biliyorum ama böyle bir şey var mı gerçekten, konuyla ilgili bilginiz var mı acaba?

Muammer

Merhabalar, “Find my friends” gibi uygulamalarla yapabilirsiniz, ancak bunun için telefon sahibinin izlenmeyi kabul etmesi lazm.. Sizin dediğiniz ise ancak şöyle mümkün olur; “iPhone’umu bul” servisi açık olan bir cihazın, kullandığı iCloud hesabı ile, cihaz internete bağlı iken onu izleyebilirsiniz. Ancak bunun için kullanılan Apple ID’yi ve şifresini bilmeniz lazm.. Aksi halde pek mümkün değil..

Dipnot; “iPhone’umu bul” ile izlediğiniz zaman her hangi bir cihazı, cihaz sahibi bundan haberdar olmaz. Ancak istediği zaman bu servisi kapatarak izlenmeyi de engelleyebilir..

ihsan

Ben dün telefonumu çaldırdım.öncelikle arabada diye bir şey yapmadım ve 5 saat telefon açıktı.Daha sonra arabada olmadığını farkettim.Aradığımda tele ulaşılamıyor.ipohunumu bul seçeneği açıktı ve mesaj gönderdim ses çalma seçeneğini de.Ancak şuan ipadim haritada görünürken, iphonum için çevrimdışı diyor.şuan telefon elinde olan kişi bu telefonu açamaz ve internete bağlanamaz sanırım, peki ben o takdirde nasl bulacağım?

Muammer

Merhabalar, öncelikle geç dönüş için kusura bakmayın. Ben cevaplamıştım bu yorumu, ama o sırada internet erişimimde bir problem olduğundan taslaklara düşmüş. Anca tekrar dönebildim… :/ Geçmiş olsun diyerek başlayayım.. Şayet çalınan telefon internete bağlanırsa, gönderdiğiniz komutlar aktif olacaktır. Ve harita üzerindeki konumu da size iletilecektir. Ancak telefonu normal bir şekilde açmadan, maalesef ulaşmanın başka yolu yok. Çalan kişinin telefonu açamaması için bir neden yok (ekran kilidi dışında) bu yüzden beklemekten başka yapılacak bir şey yok sanırım.. :/

hasan

i phone mi bul adlı programın sadece kayıp durumunda bi faydası olabilir çalıntı durumunda hiç bir faydası yoktur tabi çalan kişinin zekasına da bağlı 🙂 Ayrıca i phone kilitli iken i tunese bağlandığında şifre ister ancak belirli bir komutla i phone fabrika ayarlarına döner ve i phone mi bul özelliğinden telefon internete bile bağlansa bulunamaz ancak polis imei takip haricinde…

ihsan

Siz icould’u açın ve açmaları konusunda insanları uyarın.Mutlaka find my phone özelliğini de aktif hale getirin.Ve işinizi şansa bırakmayın.Savcılık başvurunuzu mutlaka yapın.Tabi ki çalan kişi açmaz ve parçalarsa imei takip mobese gibi uzun bir süreç devreye girecek ancak şöyle düşünün, o çalan aç insan mutlaka bir hata yapacak 😉 çünkü beyni aç ve fikirsiz ki hırsızlık yapıyor 🙂
Ben buldum telimi diğer tüm kaybeden arkadaşlara bol şanslar…

aSiCoCuqq

Merhaba,yurtdışından gelen müşterimden kullandığı iphone5 satın aldım,alırken hiç aklıma icloud gelmedi.Müşteri gitti ve ben tel kullanmak istediğimde icloud şifresi soruyor,müşteriye de ulaşamıyorum teli kullanmak için icloud nasıl iptal edebilirim?teşekkürler.

fırat sezişli

Muammer bey ben telefonu iphone bul a aldığım zaman farklı bir konumda gösteriyor yardımcı olursanız sevinirim

Muammer

Merhabalar, öncelikle geç cevap için kusura bakmayın.. Hemen sorunuza dönecek olursak, farklı konumda gösterilen cihaz bağlandığınız cihaz anladığım kadarıyla. Ne kadar bir farklılık var acaba? Bazen GPS çok spesifik yer belirleyemeyebiliyor. Eğer farklı konumdan kasıt 20-30 metre ise, bu olası. ikinci bir durum ise, kullandığınız cihazın GPS içermemesi (3G’siz iPad’ler gibi) ki bu durumda etraftaki wi-fi ağları ile tahmini bir konum tespit ediliyor. Son olarak bir de şunu sorayım; farklı gösterilen konumda cihaz çevrimiçi mi gözüküyor acaba? Çünkü bir şekilde en son oradan sinyal alıp, daha sonra sinyal almasını engelleyen bir sorun olmuş olabilir.

oktay

merhabalar,
iphone cep telefonum çalındı.Çalındığı sırada internete bağlı değildi ve sarjı %15 gibiydi.
iphonumu bul özelliği devredeydi.Ve kendi ekran kılıdı mevcuttu. uygulama sayesinde kayıp moduna geçtim ama telefon çevrimdısı olduğu için henüz komutlar uygulanmadı.
çalan kişi ekran kılıdı oldugu için internete bağlanamayacak ve bu durumda ben de bu uygulamadan yararlanamayacak mıyım? (ek olarak : çalan kısı internete baglansa ve kayıp modu devreye gırse bana maıl aracılıgı ıle mı bılgı gelecek ?)
Ayrıca telekomünasyon kurumundan imail numarası aracılıgı ıle telefonu bloke ettirdim.Bunu yapmam iphonemu bul uygulamasından faydalanmamı engeller mı?

Muammer

Merhabalar, cihaz internete bağlanmadan önce gönderdiğiniz komutlar aktif hale geçemez maalesef. Ancak herhangi bir internet ağına bağlanır bağlanmaz hem komutlar aktif hale geçer hem de size mail ile haber verilir. (kayıp moduna aldığınız cihazın konumu tespit edildi diye) IMEI numarasından telefonun bloke edilmesi konusunda maalesef tam bir şey söyleyemeyeceğim, emin değilim çünkü. Ancak “iPhone’umu Bul” uygulamasının fayda vermediği durumlarda IMEI üzerinden takibe geçildiğini duymuştum. Detay bilmiyorum.. :/

Hakan

Merhaba ben telefonu kaybettim diye kilitledim ve sildim sonra evde buldum suan ekranda bu telefon calinti yazisi cikiyo tekrar nasil acabilirim hicbir sifre istemiyor yardimci olun lutfen?

Muammer

Merhabalar, kilitlediğiniz şifre ile açabilirsiniz telefonu. Ancak anladığım kadarıyla bir de silmişsiniz. O zaman maalesef sıfır bir telefon kurulumu yapmanız gerekir. Bilgisayara bağlayarak yeni iPhone olarak kurmanızı öneririm..

Hakan

Telefon sifre vb birsey istemiyor istese yazip yapacagim ama hicbsy yapamiyorum telefona sadece ekranda bu iphone calinti yaziyor ve hattin markasinin yazdigi yerde sim kilitli ibaresi var

Muammer

Öncelikle kesin çözümü maalesef bilmiyorum, deneyimlemedim tam olarak. Ama fikir yürüterek yardım etmeye çalışacağım. İlk olarak acaba tekrar başka bir cihazdan “iPhone’umu Bul”a girerek, çalıntı seçeneğini iptal edebiliyor musunuz? Eğer bu mümkün değilse, cihazı bilgisayara bağlamayı deneyebilir misiniz? Belki bu şekilde sıfır kurulum imkanı verebilir iTunes. En azından bir şekilde açık kapı sunması gerekiyor sonuçta.. 🙂

Hakan

Iphone bul uygulamasini denedim ama hicbsy gözükmuyo telefon kilitli oldugundan uygulamada gözükmüyor bilgsyara bagladim ama bsy yapamadim yada beceremedim ordan nasil yaparim?

Muammer

Dediğim gibi emin olmamakla beraber, bilgisayara bağladıktan sonra iTunes’a bir girmenizi tavsiye ederim.. Bağladığınız cihaz iTunes üzerinde ne olarak gözüktüğüne göre hareket edebiliriz.. Ya yeni cihaz olarak kuracağız, ya da Apple ID şifresi vs girerek çalıntı seçeneğini iptal etmemiz lazm.. Bir iTunes’a girip bakmanızı tavsiye ederim

Hakan

Deneyip haber verecegin tesekkur ederim

Muammer

Rica ederim, inşallah halledersiniz 🙂

Birsen yılmaz

slm. sınırlama kodu nedır. ben böyle bı kod koydugumu hatırlamıyorum. belkıde satın aldıgım kısı koymustu bılmıyorum. 18 basarısız şifre gırısımım oldu. her seferındede iphone bı saat kdar kılıtlenıyo. nasıl çözebilirim. tesekkür ederim.

Muammer

Merhabalar, öncelikle bu kod ile nerede karşılaşıyorsunuz tam olarak acaba? İkincisi sınırlama kodu normalde ebeveynlerin çocukları için kullandığı bir koddu. Ve kredi kartı ile alışveriş veya izinsiz uygulama silme gibi şeyleri engellemek için konur.. Ayarlar’dan değiştirebilirsiniz. Ancak bu kodu bilmiyorsanız ve cihazınız ikinci el ise, satın aldığınız kişi ile iletişime geçmenizi öneririm..

abdullah

İphone 5s im calındı uzaktan içeriği sildim telefonumu bugun buldum itunnes e bağlanmıyor wifi üzerindende etkinlrşmiyor ne yapmam lazım yardımcı olmanızı istiyorum

Muammer

Merhabalar, içeriği silinen cihazı yeni bir cihaz şeklinde kurulum yapabilirsiniz ancak. Eğer daha önceden iTunes veya iCloud aracılığı ile bir yedek aldıysanız da, o yedekten geri dönebilirsiniz en fazla.. Şu andaki durumda bilgisayara bağlayarak iTunes ile açmanızı tavsiye edecem, ama “itunes’a bağlanmıyor” demişsiniz. Ne çıkıyor acaba cihazı iTunes’a bağladığınız vakit?

Merv

Merhaba,ben telefonumu caldırdım,ancak suan kullandıgım bir baska iphone ile calınan telin apple kimlikleri aynıydı.calınır calınmaz apple kimlik şifremi değiştim.iphonu bul karsı tarafta acık,calan kısının suan konumu belli ancak calınan telde de suan kullandgm telin konumu gözküyor olmalı..suan kullandgm telde iphonu bul secenegndeki konum servisimi kapasam sadece bu cihaz için mi kapanır yoksa hırsızdaki cihazdaki konum servisi de kapanır mı? Cunku haftaiçine kadar hırsızdaki cihazı takip etmemiz gerek polis tarafondan yakalamak için.

Muammer

Merhabalar, ilk olarak şunu söylemem gerekir ki; (bildiğim kadarıyla) şifrenizi değiştirdiğiniz anda, çalınan telefondan sizin mevcutta kullandığınız telefon takip edilebilmesi için yeni şifrenin çalınan telefona girilmesi gerekir. Yani yeni şifreyi bilmeden elinizdeki telefon hırsızdaki telefon tarafından takip edilemez. Bunun dışında konum servislerinden “iPhone’umu bul” seçeneğini kapatırsanız sadece o cihaz üzerinden konum bilgisi gönderilmemiş olur. Yani çalınan cihazda bir değişiklik olmaz.. Umarım yardımcı olabilmişimdir, geçmiş olsun.

Oznur

Ben telefonumu iki gundur bulamiyorum.yani butun ayarlari tamam ama internet varken bile cihaz cevirimdisi gozukuyor.eski konum gosteriyor.yardimci olursaniz sevnrm.lutfen.yaklasik 1 senedir bu ozelligi kullaniyorum.ilk defa internet varken cevirim disi.konum servisleri acik.yani tum ayarlari tam.

Muammer

Merhabalar, telefonun bağlı olduğu internetten kaynaklanan anlık bir problem olabilir çevrimdışı gözükmesi.. Ya da Apple sunucularında kısa bir kesinti yaşanmış olabilir. Emin değilim.. Bir de, cihazınızda girili olan iCloud Apple kimliği ile arama yaptığınız kimlik aynı, değil mi? Gerçi o zaman “çevrimdışı” şeklinde bile gözükmez, ama bi komtrol etmekte fayda var..

revo

ben apple şifremi unuttuğum için kimliği sırırladım yeni kimlikle giriş taotım fakat icloudda şimdi cihazlarımı bul özelliği çalışmıyo cihazımda iphonu bul açık olduğu halde

Muammer

Merhabalar, Apple kimliğinizi değiştirdiyseniz eğer; kullandığınız cihazdan da iCloud hesabı olarak çıkış yapıp yeni hesabınızla giriş yapmanız lazım. Aksi takdirde eski hesabın girili olduğu cihazı, yeni hesaptan göremezsiniz. (AppStore kısmından değil, ayarlardaki iCloud kısmından giriş yapın)

beliz

merhaba çok acil yardıma ihtiyacım var . ben kendi iphonumdan iphonumu bul ile arkadaşımın iphonunu önce kilitledim sonra listeden çıkardım.şimdi telefon kitli. Sadece kitli olduğunda bilgisayardan iclouda girip düzeltebilirmişim ancak ben arkadaşımın telefonunu cihaz listesimden de çıkardığım için şuan kilidi açamıyorum . lütfen bana en kısa sürede yardımcı olun çok mağdurum teşekkür ederim şimdiden.

Muammer

Kilitlerken oluşturduğunuz şifreyi girerek cihazın kilidini açabilirsiniz.. İnternet üzerinden uğraşmanıza gerek yok

basr

iyi günler bende bu programı kullanıyorm konum ayarlarımda açıktı fakat telefonum offline gözüküyor son bulunduğu yeri göremiyorum

Muammer

Telefon internete bağlı olduğu zaman online haline gelecektir, o zaman görebilirsiniz muhtemelen.. Ayrı bir ayar ile görünürlüğü kısıtlanmadıysa şayet

Enes Yıldız

İphone 5C çalındı https://www.icloud.com/#find adresinden kayıp moduna aldım telefon bir noktadan sinyal verdi noktanın olduğu yerin hata payı var mıdır?

2.sorum da iphonu sil moduna aldım nasıl geri alabilirim

Muammer

Hata payı gps üzerinden elbette mümkün, fakat bu pay en fazla 20-30 metre olacaktır.. Daha fazla olduğuna şahit olmadım hiç.. İkinci sorunuza gelirsek, sil moduna aldığınız bir cihaza tekrar ulaşmanız sanırım pek mümkün değil.. Çünkü bu modun anlamı cihazda var olan herşeyin silinmesi, yani sahip olduğunuz bağlantı da doğal olarak silinecektir..

ismail

merhabalar. iphone 4s çalındı. kayıp moduna aldım ama iki gündür çevrimdışı görünüyor. sorum şu, kendi sim kartını takıp teli açsa ve internete hiçbir şekilde bağlanmazsa kullanabilir mi? yoksa telefonu açınca internete zaten bağlanacak mı? bir de icloud iphonemi bulu aktifleştirmediysem iphone çevrimdışı mı görünür. yani kayıp moduna aldım aktifleştirmediysem kayıp modu seçeneğini, “”bu iphone internete bağlandığında eylemler uygulanacak”” vs yazılarını görebilirmiyim.. teşekkür ederim..

Muammer

Merhaba, simkartı ile alakası yok olayın.. Telefon açıldığı anda haber gelecektir.. Ancak dediğiniz gibi internete bağlanmama ihtimali var.. Eğer ki hiç bir şekilde internete bağlanmazsa, maalesef iPhone’umu Bul’a da veri gelmez.. İkinci sorunuz hakkında emin olmamakla beraber, sanmadığımı belirteyim.. Çevrimdışı değil, hiç gözükmezdi bence cihaz.. Eğer ki aktif halde değilse iPhone’umu Bul özelliği

serkan

Merhaba, Iphone’umu caldirdigimi dusunuyorum.Caldirdigim sirada telefonun sarji yoktu. Hemen ipad uzerinden iphone’umu bul uygulamasinda kayip moduna gectim, sifre koydum. Ama acikcasi bu uygulamanin telefonumda aktif olup olmadiginida net bilmiyorum bi zamanlar yuklemistim. Su anda kayip modu beklemede gozukuyor ve cihaz internete baglandiginda aktif hale gelecek diyor. Bu durumda cihaz internete baglandiginda kesin olarak kayip moduna gecip bana bilgi gelecekmidir ?
Tesekkurler

Muammer

Evet, şayet cihaz internete bağlanırsa otomatik olarak kayıp moduna geçecektir. Size de mail üzerinden haber verilecektir.. Geçmiş olsn 🙁

Ibrahim

Merhabalar, evimden ( hatsiz olan ) iPad Air calindi. Kayip moduna aldim ve iki gun sonra hirsiz internete baglandiginda iPad bulundu diye emaille bilgi geldi sonra devamli cevrimdisi kaldi. Gelen e-maili hirsizlik buro amirligine gonderdim yakindan ilgileniyorlar. Polisler iPadi IMEI numarasindan takip edebiliyorlar mi acaba? Hirsiz bu iPadi baska sekilde kullanabiliyor mu yoksa kilitli oldugu icin hic bir sekilde kulanamaz mi?

Muammer

Merhabalar, öncelikle geçmiş olsun.. Cihazınızı kayıp moduna aldığınız ve çalan kişi de internete bir kez bağlandığı için, cihaz artık kilitli durumdadır.. Başka bir şekilde kullanılması söz konusu değil.. Polislerin izlediği sistemi tam olarak bilemiyorum, yorum yapmam yanlış olur.. Ancak bir şekilde takip etmeleri mümkün olsa gerek. Eğer ki ilgileniyorlarsa, işi onlara bırakmak daha doğru olabilir..

İhsan

Arkadaşım geçmiş olsun…o Salak bir kere bağlanmakla ele vermiş kendisini…hırsızlık büroya ya da asayişe baskı yap mutlaka….
Çalan da alanda suçlu;)

Hakan

Merhaba iphone 5s i iphoone buldn sildim şimdi telefon etkinleşmiyor ne yapmalıyım

Muammer

Merhaba, iPhoneBul ile silinen cihazları ancak sıfırdan kurulum yaparak çalıştırabilirsiniz. Bilgisayara bağlayarak iTunes ie açmayı deneyebilir misiniz?

Hakan

Telefonunun yedegi yok

Hakan

Bana yrdımcı olurmusunuz

Muammer

Merhaba, elimden gelen yardımı yapmaya çalışıyorum.. Ancak bir kere “sil” komutu verilen bir iPhone’un içindeki verilere bir daha ulaşılamaz benim bildiğim kadarıyla.. Keşke yedek alsaydınız? Herhangi bir bilgisayardan veya iCloud üzerinden hiç yedek almadığınza eminsiniz değil mi?

Hakan

Evet cihazı yeni aldım itunus a bagladıgımda hata veriyor

Hakan

Telefon etkinleşsin yeter aktif olmuyor

Muammer

Hmm.. Açıkçası şuan tam olarak kavrayamadım durumu.. Cihaz üzerinden zaten herhangi bir aktivite yapılamadığını varsayıyorum.. Kapatıp tekrar açıp deneyin isterseniz, sınırdan kurulum ile ilgili bir ekran gelecek mi? Onun dışında iTunes’a bağlayarak sıfırdan kurmak gerek.. “Yeni bir iPhone olarak ayarla” diyerek ilerlemeniz lazm.. Ancak hata veriyor diyorsunuz, bilemiyorum :/ Daha önce bağladığınız bilgisayarla mu deniyorsunuz acaba? Eğer değilse, bir de son olarak ilk bağladığınız bilgisayardaki iTunes ile çalıştırmayı deneyin diyeceğim.. Yine olmazsa, aldığınız yere götürüp sorabilirsiniz, çünkü aklıma daha başka çözüm gelmiyor şuan maalesef :/

Fatma

merhabalar bir ay önce telefonumu kaybettim. fakat iphoneu bul uygulamasını kullanmak geç aklıma geldi. Telefonumun şarjı bitmiş ya da başkaları tarafından telefonum kapatılmıştı. Kayıp moduna aldım. ses çalma özelliğini de aktifleştirdim. bir ay sonra telefonumun nerede olduğuna dair mail geldi . fakat maili 2 gün sonra gördüğümden asıl konumu göremiyorum.” iPhone’unuzun son bildirilen konumu 24 saat boyunca görüntülenebilecektir.” yazmaktadır. Bu konumu görme ihtimalim var mıdır? Şu an cihaz çevrimdışı görünmekte. Bir daha cihaz çevrimiçi olur mu yani o kişi tekrar internete bağlandığında konumu tekrar alabilir miyim?

Muammer

Kişi tekrar internete bağlanırsa konumu alırsınız, ancak cihaz zaten kilit moduna girdiyse; şarjı bitmiştir ve karşı taraf durup dururken şarjını doldurarak size haber göndermez bence. 24 saat’ten sonra aynı konumu nasıl görebilirsiniz, açıkçası emin değilim. Bu tarz bi durumla karşılaşmadım hiç. :/ Siz yine de isterseniz polise IMEI numarasını vererek arattırın. Belki bişey çıkar, geçmiş olsun..

sena

yazınız ıcın çok çok tesekkurler bugun universiteden dönerken mağlesef telefonumu kaybettım.. burdan find my iphone girdim ekran ses çaldır ve kilitledim ve şunu yazdım bulursanız lütfen şu numarayı arayın ama bir sey olmadı henüz… şu an ekranda bütün aygıtlar çevrimdışı yazıyor. aslında bir umut belki otobüs merkezine vermiştir bulan kişi ama full şarjı vardı o zaman neden kapansın.. arıyoruz kapalı… talihsiz bir durum oldu benim için Almanya’da yaşıyorum Poliz imei bile istemedi… Artık kısmet dimi sonuçta yani ekranda çevrimdışı yazıyorsa bile gitti mi?

Muammer

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun.. Cihaz bir şekilde internete bağlandığı zaman mesaj ulaşacaktır. Tabi ki pilin bitip bitmemesi de mühim. Ama sanırım buradaki önemli olay, iyi niyetli bir kişinin eline geçmesi.. Eğer biri telefonu bulur ve şarjı bitmiş olsa dahi, şarj edip cihazı açarsa; mesajınızı görecektir. Ama kötü niyetli bir kişinin eline geçtiyse çoktan yapacak bir şey yok.. Polis neden IMEI istemedi bilemiyorum, onlar farklı şekillerde arayıp bulabiliyorlar cihazı.. Ama detay bilgim yok, geçmiş olsun. 🙁

Hande

Merhaba.. Ben bir süre eşimi iphonumu bul dan takip ettim 1 yıl boyunca.. Apple şifresini de bildiğim için.. Şimdi son zamanlarda da bu güvenlik açığı ortaya çıkınca artık her iCloud giriş yaptığımda eşimin mailine bu bilgi ulaştı.. Bende itiraf etmek durumunda kaldım.. Şimdi bunu farklı şekilde devam ettirmek istiyorum.. Find my friends le bu mümkün olabilir mi sizce ? Arkadaşlık isteği gönderildikten sonra bunu ona çaktırmadan ben kabul etsem, riskli bir durum olur mu? Açık verir miyim acaba ? Ben casus programlara bulaşmadan onun haberi olmadan takip etmek istiyorum.. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim..

Seda

Merhaba,apple kimlik ve şifremi bilen biri iphone numu bul uygulamasında kullanmış tabi nerde olduğumu bulmak için.ben şifremi değiştirdim hala takip etmeye devam edebilirmi ?

meltem

telefonun son güncellemesinden sonra, internet bağlantısı olmasına, iphone’umu bul özelliği açık olmasına rağmen icloud’dan telefonun yeri görünmüyor. sebebi ne olabilir?

nilüfer

merhaba,
benim de malum iphone5’im çalındı. çarçabuk kayıp moduna getirdim. sorum şu: bu durumda mcks.gov.tr adresindeki telefona kayıp bildiriminde bulunursam ve telefona sinyal kesilirse telefona bu özellik ile yolladığım mesajın ulaşması ve telefona erişim ihtimalim tümden ortadan kalkar mı? şimdiden çok teşekkürler.

tarık

find my iphone uygulamasını açınça telefona mai gidiyor bunu nasıl kaldırabilirim

Pakize

Benim ı phon 4s im var. Güncelleme istedi. Yaptım. Güncellemeden sonrada şifre istedi. verdiğim şifre yanlış dedi ve kapandı. Acil arama var ekranda telefonu açamıyorum. Afganistanda çalışıyorum. Burada sorunu halledeceğim bir yer yok. Lütfen bana yardım edermisiniz?

ömer

kolay gelsın icoud dan kayıp modunu acmak istiyorum 4s calındı kitlemek istiyorum yapamadım iphonemi bul kapalıydı ama kilitlemek istiyorum

Fbee

Merhaba,iphonumu bul uygulamasına ipad ya da iphone dan girdiğimde mail geliyordu. Artık gelmiyor. Bu özelliği yeniden nasıl aktif edebilirim? Komik ama iphone destek hattını aradım ve uygulamaya login olunduğunduğunda mail gitmesi gibi bir durumun hiç olmadığını söylediler. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Erdoğan

değerli kardeşim pek çok ıphone kullanıcısının şikayetlerini okudum, lakin tam bir çözümün bulunduğunu göremedim. benim cihazım iphone 4G ve iphone bul ve arkadaşımı bul gibi uygulamalara ilaveten Google harita ve navigasyon uygulamalarında da bulunduğum yerim sabit durmuyor sürekli hareket ediyor ve bulunduğum yer sabit olduğu halde bu durumu yaşıyorum. gerçekte olduğum yer ile Google haritasında ve diğer uygulamalarda cursorun gittiği yer arasında yaklaşık 1 km mesafe var ve bu olayı sadece iş yerimde yapıyor onun dışında yapmıyor. bu olayın sebepleri hakkında bilgi verebilirseniz çok sevinirim..

nubar

merhaba benimde ipone 5 var moskovadan satin aldim.amma sahibi kayib mesaji atib, 2 ci el,ekranda kiliti vardi kirdirdim,amma e posta adresi isteyen kliti var o olmasa ekran acilmiyor ne yapmaliyim.

Ayşe

Merhabalar, eşimle iphone umu bul uygulamasını birbirimiin nerede olduğunu görmek için kullanıyoruz. Acil durumlat için aslında ama, acaba bana yalan söylüyor mu diye bakmak için de giriyorum. Eşim, onun nerede olduğuna bakmak için onun şifresiyle her girdiğimde kendisine mail gittiğini söyledi, böyle bir şey olabilir mi?

derin

merhaba iki gün önce ıphone 5 telefonumu çaldırdım .Telefon çalındığında şarzı bitmşti .Yalnız ıphone bul özellği açıktı .icloud dan bilgisardan kayıp moduna aldım ve kitledim.Yalnız şarz bitmş olduğundan mı bilmiyorum çevrim dışı gözüküyordu.Sonra avea bayiye gidip tekrar hattımı çıkardım .Ordaki görevli kişi hatti tekrar çıkarınca eskı hat iptal olcagnı söyledi bende kabul ettim eski hat iptal olunca telefeonun internet baglantısıda gitmş oldu telefonumda ekran kilidii vardı .polise gittim ımeile numarasını verdim .şimdi ekran kilidi vardı telefonda çalan kişi kilidi kırıp bilgilerime erişebilirmi savcılıga gidip telefon tümden kilitleyimi

muhammet

İclouddaki fotoğraflarima izinsiz ulasılıyor sildim, şifre değiştirdim durum aynı ne yapabilirim iphone 5 kullanıyorum

Emre

Mrb;
Onceden iphone bul ypatigim zaman giris yapildi diye mail gelirdi artik gelmiyor yardimci olursaniz cok sevinirim

kerem

Merhaba,

Iphone umu kaybettim. Iphone umu bul özelliğinin açık olup olmadığına emin değildim ancak icloud.com dan girdiğimde eğer iphone umu bul gözüküyorsa özellik açıktır dendi.
Şu anda İ cloud üzerinden arattığımda offline gözüküyor.(başka bir telefondan çaldırmayı denediğimde ilk başta çalıyordu daha sonra kapandı şarjı bitti diye düşünüyorum). Iphoneumu bul da offline gözüküyor olması halen kapalı olduğu ve kimse tarafından kullanılmadığı anlamına mı gelir yoksa alan kişi ıphone umu bul u kapatmış olabilir mi? Mediamarkt taki apple görevlisi apple id şifrenizi bilmeden kimse iphone umu bulu devre dışı bırakamaz dedi ama ben bu bilginin doğruluğundan emin değilim.
Eğer telefonu biryerde düşürdüysem ve şarjı bittiyse en son nerde sinyal verdiğini bulmanın bir yolu yok mudur?

Kimbilir

Merhaba, benim telefonumda da iphone bul yüklü ios 8yüklemeden önce ne zaman iphone bula girsem uyarı mail gelirdi,şuan gelmiyor bunun sebebi nedir acaba?

Uğur Güden

Slm ipon umu bul kullanıyorum ama cihaz çevirim içi gözüküyor konumunu harita üzerinde göstermiyor,bu neden olabilir yoksa uyduların coğrafi konumu göstermemesi ne ile alakalı,(bu arada cihaz daha önce harita üzerinde konumunu gösteriyordu)beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim saygılar

kursat

merhaba bır ıphone 5 aldım bır surede kullandım bugun bu ıphone kayıp benı arayın yazıyor ben icloud kullanmıyorum o kısının maılı ve adresı hala telefondaydı degıstırmedım sımdı degıstırım dedım ne o kısıye ulasabılıyorum nede sıfreyı bılıyorum.korktum acıkcası bu yazı cıkınca telı kapadım hemen ınternetı kapadım lutfen yardım edın ne yapmalıyım

kindar

arkdasımım iphonmu bul özelliğinden kendi telefonuma bağlayacakken yanlışlıkla kendi telefonumdaki adıma olan ağdan kayıp modundan silme yaptım telefonum sıfırlandı ve acıldı wifiden geri yükleme yapacakken bir kac dk sürebilir die ekrandaki yazı uzun bi süre gecmedi format attım kapattım hattı cıkarıp taktım itunese bağlanmaya calıştım telefon aktif hale gelmedi nasılyapabilirim ?

Muharrem

Kardesim ben de ıphone bul dedımde ıkı ıphone çıkıyor Alis ıphone 2 ve ali ıphone dıye biri aktiv dıyeri deyil bu neden peki meil adresim berber671980@hotmail.de bilen bir meil atabilirmi ?

Hüseyin

Merhaba benim iphonu sıfırla şifresini unuttum bilgisayara baglamadan nasil sifirlayabilirim yani nasil fabrika ayarlarina cevire bilirim 10 denemeden sonra iphone yi sil secenegini etkinlestirip 10 kez yanlis sifre girsem fabrika ayarlarina donermi

nur

slm icloud dan iphonu mu bul izleme yaptıgımda karsı tarafın mail ine uyarı msj ı geliyormu??..teşşkrler

hüseyin

iyi günler benim iphonem calındı icould falan yok telefon aramalara kapatıldı çalan kişi wifiden internete girse kullansa bulabilirmiyim


Leave a Comment


  • wholesale jerseys
  • Discontinued 30 dollar nfl china jerseys paypal fees for sellers to your taste. Will be your prime choice lifelong 30 dollar nfl china jerseys paypal fees for sellers can help you to create your personal styles.