Press enter to see results or esc to cancel.

Temple Run 2 – İncelemesi

Temple Run 2

İki gün önce Facebook ve Twitter hesaplarımız üzerinden AppStore’a geldiğini duyurduğumuz Temple Run 2, şimdiden oyun severleri telefonuna kilitlemişe benziyor. AppStore’un en çok tercih edilen ücretsiz oyunlarından biri olan Temple Run‘ın ikinci versiyonu olan oyun, bizimde elimizden geçerek ekranlarınıza geldi. İşte merakla beklenen Temple Run 2 detayları..

İlk versiyon Temple Run‘da olduğu gibi, bu oyun da tamamen ücretsiz. Ayrıca oyunun içinde herhangi bir reklam da yer almıyor. Temple Run 2 Universal olduğu için, hem iPhone hem de iPad üzerinden rahatlıkla oynanabiliyor.

Maden Ocağı

Temelde eski Temple Run’a çok benzeyen oyun, gelişmiş grafikler ve farklı farklı oyun alanları ile dikkat çekiyor. Örneğin ilk oyunda kahramanımız sadece tapınak surları üzerinde koşuştururken; bu oyunda madenlere girip, iplerde sallanıyor.

Dev Maymun.. :)

Sadece oyunun geçtiği platform değil, önümüze çıkan engellerin çeşidi de bu oyun ile artmış durumda. Bu farklılıkların dışında, oyunun en başında dikkatinizi çekecek bir diğer yenilik ise; sizi kovalayan maymunların sayısının bire düşmüş olması. Tabi doğal olarak yeterince büyük bir maymun. 🙂

Temple Run 2’deki bir diğer yenilik ise altınlarda karşımıza çıkıyor. Eski oyunun aksine iki çeşit para birimi olan oyunda; altınlar özellik satın almakta kullanılırken, Gem denen yeni para birimi ile de can satın alabiliyorsunuz.

Save Me!

İlk oyundakinin aksine, bu oyunda kanat denen sistem bulunmuyor. Onun yerine yukarıda bahsettiğim “Save Me!” isminde yeni bir kavram ortaya çıkmış. Yani can satın alma. En büyük farkı ise, bu işlemi öldükten sonra gerçekleştirmeniz. Ancak parayı basanın sonsuza kadar gitmesinin de önlenmesi açısından; her can satın alma işleminde, fiyat bir öncekinin iki katına çıkıyor. İlkinde 1 Gem ile tekrar canlanırken, aynı oyun içerisinde tekrar ölmeniz halinde canlanmak için 2 Gem gerekiyor. Daha sonra ise 4, 8 şeklinde devam ediyor.

Yeni Karakterler

Oyunda bulunan mıknatıs veya koşma sistemleri ise hemen hemen aynı. Bir kaç yeni özellik eklenmiş o kadar. Ancak önceki oyunda olmayan bir yenilik olarak, bu oyunda yeni karakter satın almanız mümkün. Yani sürekli aynı adamla oynamak zorunda olmayıp, yeni kişileri de maymunların önünde koşuşturabilirsiniz.

Temple Run 2’de de hile var mı?

Eğer “Temple Run – İncelemesi ve Hilesi” isimli yazımızı okuduysanız, bundan önceki Temple Run’da sonsuza kadar gitmemizi sağlayan bir hile olduğunu göreceksiniz. Daha doğrusu bir Bug(hata). Tabi yenilenen versiyonlarda bu hata oyundan kaldırılmıştı. Peki öyleyse Temple Run 2’de de böyle bir hile (hata) olabilir mi?

Açıkçası oyun daha çok yeni olduğu için, böyle bir haber henüz çıkmadı. Yani bu oyun için henüz bilinen bir hile yok. Ama böyle bir durumun söz konusu olması halinde, biz de bu yazımızı hemen güncelleyerek, bu hileyi sizlere ulaştırmaya çalışacağız. 🙂

Sizin en yüksek skorunuz kaç? :)
Sizin en yüksek skorunuz kaç? :)

Bizce; Zaten çoğu takipçimiz bu oyunun ilk versiyonunu biliyor. Oynamayanların ise oyunu anlaması çok sürmez. Bu yüzden çok detaylara girmem gerektiğini düşünmüyorum. Yeni bir arayüz, yeni bir tema, yeni karakterler, yeni engeller.. Kısacası koşmaya devam. 🙂

Temple Run 2

( Yazı No: -143- )

Comments

3 Comments

arif arda

facebookta nasıl paylaşılıyor?

arif arda

15.000.000 civarı skor yaptım ama facebookta paylaşamadım nereden paylaşılıyor telefonun markası galaxy wonder

duyarli website » Instagram is an effective way to market your market

[…] crucial point to remember with respect to instagram followers amazon social media marketing should be to stay occupied. If you want to become successful, you ought to […]


Leave a Comment


  • wholesale jerseys
  • Discontinued 30 dollar nfl china jerseys paypal fees for sellers to your taste. Will be your prime choice lifelong 30 dollar nfl china jerseys paypal fees for sellers can help you to create your personal styles.