Press enter to see results or esc to cancel.

Photo2Fun – İncelemesi

Photo2Fun - İncelemesi

Resimlerinizi hiç emek harcamadan farklı farklı şekillere sokmak istemez misiniz? Gerek eğlenmek adına, gerekse farklı amaçlar için; sahip olduğunuz resimleri birbirinden farklı şablona dahil edebilir, sonradan herhangi bir yerde bu resimleri kullanabilirsiniz. Eğer bütün bunları nasıl yapabileceğinizi merak ediyorsanız, koltuklarınıza yaslanın ve yazının keyfini çıkarın..

Birazdan tek tek sıralayacağımız bütün bu özelliklere sahip olan Photo2Fun, tamamen ücretsiz! Ayrıca iPad üzerinden de başarılı bir şekilde çalışabilen uygulama, daha fazlasını arayanlar için ise bazı ek paketlere sahip. Bütün bu iyi yanların dışında, maalesef uygulamada çok fazla reklam bulunuyor. Eğer bu reklamlardan kurtulmak isterseniz, içinde bir kaç farklı özellik daha bulunan Photo2Fun HD‘yi satın alabilirsiniz. 1,79TL karşılığı hem reklamlardan kurtulmuş olursunuz, hem de şablonlar HD kalitesine yükselmiş olur.

Photo2fun, menü

Aslında çok basit bir mantığa dayanıyor uygulama. Bir tane şablon seçiyorsunuz ve o şablona koymak istediğiniz resmi ekliyorsunuz. Her zaman olduğu gibi.. Ama Photo2Fun’ın özelliği işte burada devreye giriyor. Çünkü uygulamada bulunan şablonlar, diğer bütün uygulamalardan çok farklı. Uygulamayı açıyorsunuz ve karşınıza 96 farklı şablon geliyor. Ardından hangi şablonu kullanmak istiyorsanız, sadece bir kere dokunuyorsunuz.

Photo2fun, SteveJobs Çerçevesi

Şahsen benim en sevdiğim şablon, Steve Jobs’un elinde iPad tutan resmi. Sizin ekleyeceğiniz resim ise, bu iPad’in üstüne geliyor. Yukarıdaki resimden de daha iyi anlayabileceğiniz gibi.. 🙂

Photo2fun, ayarlamalar

Şablonu seçtikten sonra resmimizi yüklememiz gerekiyor. İster Film Rulosundan bir resim yükleyebilir, isterseniz de o anda kamera ile bir fotoğraf çekebilirsiniz. Yüklemek istediğiniz resmi seçtikten sonra, kırpma işlemlerine geçiyorsunuz. Resminizin istediğiniz yerine odaklanabilir, istediğiniz bölümü kırpabilirsiniz.

Photo2fun, kaydetme

Tüm işlemler bittikten sonra sıra geliyor resmi kaydetmeye. Resmi sol altta bulunan “Save” tuşuna basarak Film Rulonuza kaydedebileceğiniz gibi, Facebook üzerinden veya mail aracılığı ile de paylaşabilirsiniz.

photo2fun, postcard

Uygulamanın en büyük esprisi, hazırladığınız bu resmi gerçek bir kartpostal haline getirip, size kargo aracılığı ile ulaştırması. Ancak bunun Türkiye’de kullanılabileceğiniz pek düşünmüyorum açıkçası. Tam olarak deneyimlemediğim için de, bir şey söylemek istemiyorum. Ama yine de “Real Card” bölümüne tıkladığınızda, bu kartpostal ayarlarının geldiğini ve buradan da üstüne istediğiniz notu yazabileceğinizi belirtmiş olayım.

Uygulamanın bu denli güzel özelliklerinin yanı sıra bazı kötü yanları da var. Örneğin maalesef arayüz pek başarılı değil. Aynı zamanda oluşturulan resimler de aynı şekilde düşük çözünürlükte oluyor. Daha kaliteli çözünürlüklü resim hazırlamak isterseniz, yukarıda bahsettiğim gibi HD versiyonunu öneriyor uygulama. Ama yine de biraz daha başarılı olabilirdi bence.

Photo 25.12.2012 19 53 24

Uygulamanın bir diğer dezavantajı ise tamamen internet ile çalışması. İnternetin olmadığı ortamda maalesef hata veriyor. Yani kullanılamıyor. Bu sebeple internet paketi olmayan iPhone kullanıcıları, bu uygulamayı kullanırken dikkat etmesi gerekiyor. Kötü sonuçlarla karşılaşmamak için. 🙂

photo2fun, ek paketler

Yazının başında da bahsettiğim gibi, uygulamada bulunan şablonlar size yetmezse; uygulama içi alım ile 1,79TL karşılığı 3 farklı şablon paketi satın alabilirsiniz. Bunlar sırasıyla; Movie-Cover paketi, Magazine Covers paketi ve Basseball-Cards paketi. Her birinin içinde de farklı sayılarda şablon bulunuyor.

Bizce; Photo2Fun, benim iPhone üzerinde en çok severek kullandığım uygulamalardan biri. Oldukça eğlenceli olmasının yanında, çok başarılı resimler oluşturmanızı da sağlayabilir. Fazla uzatmaya gerek olduğunu sanmıyorum, çünkü söylenecek çok bir şey de yok. Deneyin derim, benden söylemesi.. 🙂

photo2fun

( Yazı No: -138- )


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Comments

Comments are disabled for this post


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function set_magic_quotes_runtime() in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php:261 Stack trace: #0 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(342): SAPE_base->_read('/home/mdolmaci/...') #1 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(417): SAPE_base->load_data() #2 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/settings.php(11): SAPE_client->SAPE_client(Array) #3 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/footer.php(37): include('/home/mdolmaci/...') #4 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(572): require_once('/home/mdolmaci/...') #5 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(531): load_template('/home/mdolmaci in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php on line 261