Press enter to see results or esc to cancel.

Jump Roby Jump – İncelemesi

Bugün inceleyeceğimiz “Jump Roby Jump” isimli oyun, oldukça basit ve klasik bir oyun tipine sahip. Oyunda başarılı olmanız için iyi reflekslere sahip olmanız gerektiği gibi, kısa zamanda hızlı hesaplar da yapmanız gerekebiliyor. Özellikleri kontrolleri açısından bakıldığında çok sade bir oyun olsa da, zaman öldürmek için bire bir.

Ücretsiz bir şekilde sahip olabileceğiniz Jump Roby Jump, Universal olmasından dolayı hem iPad hem de iPhone üzerinden rahatlıkla oynanabiliyor. Oyunun oynanması için herhangi bir ücret gerekmediği gibi, reklamlardan kurtulmak için PRO versiyonuna da (uygulama içi alım ile) geçebilirsiniz.

Çok klasik bir oyun tipine sahip olan Jump Roby Jump, isminden de anlaşılacağı gibi zıplayarak oynanan bir oyun. Amacımız en yükseğe çıkabilmek. Bunun için de ekranda hareket halinde bulunan çubukları kullanıyoruz. Ancak acele etmekte fayda var. Çünkü bir süre sonra bu çubuklar kayboluyor.

Ekranın herhangi bir noktasına basarak zıplıyorsunuz. Ancak bu oyunun bir özelliği olarak sağa veya sola doğru zıplama imkanınız yok. Sadece olduğunuz yerde zıplayabiliyorsunuz. Bu yüzden çubukları iyi hesaplamalısınız. Aksi taktirde sonsuz boşluğa düşebilirsiniz.. 🙂

Oyunun bir kısmı zıplayarak geçtiği gibi, bir kısmı da uçarak geçiyor. Bu bölümde ise, parmağınızı ekranda sağa-sola kaydırarak kahramanımızı kontrol edebiliyorsunuz. Ancak havada uçan testerelere dikkat etmelisiniz. Yanlışlıkla değerseniz canınız azalır, kahramanımızın kalbi kanamaya başlar.

Uçma bölümlerinde toplayacağınız paralar ile, yeni güçler edinebilir. Daha iyi şartlarda oynama hakkına sahip olabilirsiniz. Örneğin; oyuna 0’dan değil, 100.metreden başlayabilirsiniz.

Eğer hemen oynamak istemiyor veya biraz alıştırma yapmak istiyorsanız da, menüden “Training” sekmesine tıklayarak alıştırma yapabilirsiniz. Çubukların boyutunu, yok olup olmayacağını ve başlayacağınız yüksekliği ayarlayabildiğiniz bu bölüm, bir nevi özel modda oynamak olarak da düşünülebilir.

Bizce; Diğer iPhone oyunları ile kıyasladığımızda, gözünüze bir miktar eksik gelmiş olabilir. Bu tarz zıplamalı oyunlarda genellikle sağa-sola hareket etme imkanı olabiliyor. Ancak bu oyunda böyle bir şey yok. Biraz düşündükten sonra da, aslında böyle olmasının daha iyi olduğunu anladım. Bu sayede hareketlerimize değil, zamanlamamıza göre ilerliyor oyun. Yani bir beceri oyunu olduğu kadar, aynı zamanda bir de zeka oyunu gibi hesap yaptırıyor. Sonuç olarak; diğer iPhone oyunlarının yanında gerek grafik gerek de özellikle bakımından biraz zayıf kalsa da, boş zamanlarda oldukça eğlenceli bir şekilde oynanabilir.

( Yazı No: -131- )


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Comments

Comments are disabled for this post


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function set_magic_quotes_runtime() in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php:261 Stack trace: #0 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(342): SAPE_base->_read('/home/mdolmaci/...') #1 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(417): SAPE_base->load_data() #2 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/settings.php(11): SAPE_client->SAPE_client(Array) #3 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/footer.php(37): include('/home/mdolmaci/...') #4 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(572): require_once('/home/mdolmaci/...') #5 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(531): load_template('/home/mdolmaci in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php on line 261