Press enter to see results or esc to cancel.

Anodia – İncelemesi

Büyük bir geçmişe dayanan “Block Breaker” isimli klasiğin, günümüz teknolojisi ile yeniden düzenlenmiş hali; Anodia. Oldukça zevkli ve bağımlılık yapan Anodia isimli bu oyun, boş zamanlarında iPhone’undan oyun oynamak isteyenler için bire bir.

1.99$’a sahip olabileceğiniz bu oyun, Universal olması sebebi ile hem iPhone hem de iPad’de oldukça başarılı sonuçlar veriyor. Eğer satın almadan önce bir kere denemeliyim diye düşünüyorsanız, ücretsiz olan deneme sürümüne de buradan sahip olabilirsiniz.

Bir çoğumuz yukarıda bahsettiğim “Block Breaker” isimli oyunu bilir. Bir top yardımı ile ekranın üst kısmındaki taşların tek tek kırılmasını amaçlayan bu oyun, Anodia ile yeni bir hal almış. Sabit taşlar yerine hareketli ve animasyonlu parçalar kullanılan oyun, arkaplanda oluşturduğu hoş efektleri ile de kullanıcıyı kendine bağlıyor.

Yine Block Breaker isimli oyunun bir özelliği olan, taşların kırılması sonucu güzel veya kötü bazı esktra özelliklerin düşmesi de Anodia’da mevcut. İyi olan ve oyunu kazanmanıza yardım eden özellikler yeşil renkte iken, oyunu zorlaştıran ve kazanmanızı güçleştiren özellikler kırmızı renkte.

Kullanımı da oldukça rahat ve kolay olan bu oyunda, iki farklı oynama seçenek bulunuyor. Birincisi benim de kullandığım dokunmatik kontrollü “Touch” seçeneği, diğeri ise “Tilt” denilen ve ekranı sağa sola döndürerek oynadığınız konrol şekli.

Anodia’da, çok sevdiğim ve oyunun yeni bir şekle bürünmesinde katkısı olan değişik bir özellik bulunuyor. Bu özelliği kısaca anlatmak gerekirse; geçici bir süreliğine yer çekimini ekranda dokunduğunuz bir yere yönlendiriyor, diyebiliriz. Daha rahat anlaşılması açısından, ekranda dokunduğunuz noktaya doğru bir vakum oluşuyor demek daha doğru olur sanırım.

Böylelikle top aşağı düşmüyor, aksine sizin gösterdiğiniz noktaya çarpmak için elinden geleni yapıyor. Tabi bu özelliği her an kullanamıyorsunuz. Sadece sağ alttaki mavi renkli çember dolduğu zaman kullanabiliyorsunuz. Kullandıktan sonra da bu çember boşalıyor ve yeniden kullanmak için bu çemberin tekrar dolmasını bekliyorsunuz.

48’er bölümden iki paket halinde olan oyun, aynı zamanda 5 tane de MiniBlocks bölümü de içeriyor. Her bitirdiğiniz bölüm sonunda yıldız alıyorsunuz. Bir bölümde en fazla 3 yıldız alabileceğiniz gibi, kazandığınız her yıldız başına bir Coin alıyorsunuz. Daha sonra ise, Equipment bölümünden bu Coin’ler karşılığı yeni özellikler veya toplar alabiliyorsunuz.

Bizce; Şahsen ben Anodia’yı çok başarılı buldum. Boş zamanlarda oldukça faydalı olabiliyor. Ayrıca böyle klasik bir oyuna, son derece güzel ve yeni bir hava kattıkları için de teşekkür ediyorum. Eğer Block Breaker tarzı oyunları seviyorsanız, bu oyunu da kaçırmamalısınız. 🙂

( Yazı No: -106- )


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Comments

Comments are disabled for this post


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function set_magic_quotes_runtime() in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php:261 Stack trace: #0 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(342): SAPE_base->_read('/home/mdolmaci/...') #1 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(417): SAPE_base->load_data() #2 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/settings.php(11): SAPE_client->SAPE_client(Array) #3 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/footer.php(37): include('/home/mdolmaci/...') #4 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(572): require_once('/home/mdolmaci/...') #5 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(531): load_template('/home/mdolmaci in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php on line 261