Press enter to see results or esc to cancel.

Agent Dash – İncelemesi

Flick Soccer‘ın yapımcılarından Full Fat, yine çok başarılı bir oyun ile bugün karşımızda. Temple Run tarzı bir oyun olan Agent Dash, kullanıcılarını kendine bağlamaya başlamış bile. Mükemmel bir görselliğe sahip olan oyun, ücretsiz olması ile de ayrı bir dikkat çekiyor.

Tıpkı Temple Run gibi ücretsiz olan bu oyun, Universal olmasından dolayı hem iPhone hem de iPad’de oldukça eğlenceli dakikalar geçirmenizi sağlıyor.

Oyunun mantığı da yine Temple Run’da olduğu gibi, engellerden atlayarak gidebildiğimiz kadar ileri gitmek. Ama bu oyunun bir kaç farklı noktası var. Mesela Temple Run’ın aksine sağa ve sola dönüşlerde parmağınızı herhangi bir yöne ittirmeniz gerekmiyor. Doğru yolda olmanız yeterli. Sola dönecekseniz yolun sol tarafında, sağa dönecekseniz yolun sağ tarafında olun yeter. 🙂

Oyundaki belli başı hareketler kısaca; zıplama, kayma, sağa-sola geçme ve ateş etme. Oyunun başındaki tanıtım kısmında zaten detaylı olarak anlatılan bu kontrol kısmını ben hızlıca geçiyorum. Eklemek istediğim tek şey, yolun 3 kısımdan oluştuğu ve sağa-sola geçme hareketi ile bu kısımlar arasında geçiş yaptığınız. Yukarıda bahsettiğim gibi, bu geçişlerin dönüşlerle bir alakası yok.

Oyunun en hoş kısmı, kaliteli grafikleri. Buna bağlı olarak da, oyunun açılış süresi biraz uzun. En azından muadili diğer oyunlara göre. Ancak oyun hazırlanırken ekranda çıkan ipuçlarını okumanızı tavsiye ederim. Oldukça faydalı.. 🙂

Oyunda bulunan elmasları toplayarak, ekstra güçler açabiliyorsunuz. Gadget HQ bölümünden satın aldığınız özellikler her tur geçerli olurken, oyun öncesi gözüken Boosts kısmından satın aldığınız özellikler sadece bir tur geçerli oluyor. Örneğin Back-Up, yani ikinci can.

Yine bu elmaslar ile farklı karakterler de satın alabiliyorsunuz. Oyunun başlangıcında sadece ana karakter olan Agent Dash açıkken, 9 tane de kilitli karakter bulunuyor.

Jetpack Joyride da olduğu gibi, bu oyunda da bazı ilginç istatistikler tutuluyor. Ne kadar zamanımızı oyuna harcadığımız, ne kadar zıpladığımız ve nasıl öldüğümüz gibi bir çok eğlenceli rakamları bu “Stats” kısmından öğrenebiliyorsunuz.

Bizce; Fazla uzatmadan burada incelemeyi noktalıyorum. Oyun gerçekten Temple Run’ın eski tahtına aday gözüküyor. Yüksek kalitedeki grafikleri de en güçlü silahı. İlerledikçe daha bir hızlanan ve daha bir zorlanaşan Agent Dash’ı elinizden bırakmakta zorlanacaksınız. Benden tam puan almasının yanı sıra, AppStore skorlarına bakarsak diğer kullanıcılardan da yüksek puan almış gibi gözüküyor.

( Yazı No: -099- )


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Comments

Comments are disabled for this post


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function set_magic_quotes_runtime() in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php:261 Stack trace: #0 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(342): SAPE_base->_read('/home/mdolmaci/...') #1 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(417): SAPE_base->load_data() #2 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/settings.php(11): SAPE_client->SAPE_client(Array) #3 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/footer.php(37): include('/home/mdolmaci/...') #4 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(572): require_once('/home/mdolmaci/...') #5 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(531): load_template('/home/mdolmaci in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php on line 261