Press enter to see results or esc to cancel.

King – İncelemesi

İskambilden hoşlanan herkesin iPhone’unda olması gereken efsanevi bir oyun, King. Bildiğimiz King oyununun yapay zekaya karşı oynandığını bu oyunda, tasarım ve arayüz de oldukça başarılı. Yazının sonunda, uygulamanın geliştiricisi olan Adikus’tan aldığım 4 Promo Code’u da sizlerle paylaşacağım müjdesini şimdiden vereyim.

0.99$’a sahip olabilceğiniz bu oyun, fiyatını tamamı ile hak ediyor. Oyun maalesef Universal değil, ancak iPad üzerinden oynamak isteyenler 0.99$ karşılığı “King HD” isimli versiyonu da satın alabilirler.

Yukarıda da belirttiğim gibi, oyunun en sevdiğim tarafı başarılı tasarımı oldu. Özellikle ceza ve kozları seçtiğimiz bölüm, puan tablosu ve kartların diziliminin tasarımı oldukça müthiş. Arayüz geçişleri ve animasyonlar da bir o kadar sade ve başarılı.

Oyun maalesef internet üzerinden gerçek insanlara karşı oynama imkanı sunmuyor. Yani sadece yapay zekaya karşı oynayabiliyorsunuz. Ama bunun artıları da mevcut. Böylelikle internetin olmadığı yerde bile rahatlıkla King oynayabilirsiniz. 🙂

Oyunda kullanılan kağıt tipi oldukça kaliteli. Ayrıca ne kadar oynarsanız oynayın, hiç bir yeri kırışmıyor. Ayrıca dijital ortamda bulunmasının bir diğer artısı da her tur kağıtları karıştırma ve dağıtma derdinden kurtuluyorsunuz. 😀

Yukarıda bahsettiğim gibi, Puan Tablosu da oldukça başarılı. Hoş bir tasarıma sahip olmanın yanında, oyun anında sol üst köşeye dokunarak bu tabloyu ulaşabilir, puanınızı görebilirsiniz. Her oyuncunun 3 koz ve 2 ceza söylediği bir oyun olan King, iPhone üzerinden ayrı bir zevkli oluyor.

Oyunda gördüğüm en büyük artılardan biri de; oyunu kapasak, hatta Multitasking bölümünden silsek bile tekrar açıldığında kaldığımız yerden devam edebiliyoruz. Gerçekten faydalı olan bu özellik, bu oyunda bulunmasaydı üzülürdüm açıkçası.

Oyunda bir arka plan müziği bulunuyor. Kağıtları atarken çıkan ses de ayrı bir gerçekçi hava sağlamış. Eğer isterseniz Ayarlar kısmından bunları kapatabileceğiniz gibi; isterseniz birini kapatıp, diğerini açık da bırakabilirsiniz.

Yine oynadığınız kişilerin isimlerini ve oynama hızlarını da Ayarlar bölümünden değiştirebiliyorsunuz.

Oyunun sonunda, sıralamanızı ve puanınızı otomatik olarak Twitter’a gönderebileceğiniz bir kısayol da mevcut. Bu sayede skorlarınızı arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

Bizce; Ben çok fazla kağıt oynayan biri olmasam da, arada canım sıkıldığında King beni oldukça eğlendiriyor. Artık bu devirde kim bir yerde toplanacak da iskambil oynayacak. Şahsen ben bu oyunu oldukça başarılı buldum. Ayrıca yapay zekayı da basit bir rakip olarak görmeyin, en azından ben göremedim. 😀 Cebimde bir King bulunsun diyen herkese tavsiye edilir.

 

—–

Evet, bir Promo Code dağıtımına daha geldik. Promo Code’ları yine her zaman olduğu gibi, yazıya yorum yapan ilk 4 kişinin mail adreslerine göndereceğiz. Eğer Promo Code’un ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını bilmiyorsanız, bu yazımıza göz atabilirsiniz. İyi eğlenceler.. 🙂

( Yazı No: -090- )

Comments

13 Comments

Selim fendoglu

Online turnuvalarda olsaydı fena olmazdı

Muammer

Haklısınız. 🙂 Promo Code’unuz da gönderilmiştir. İyi eğlenceler..

emre

eline sağlık güzel inceleme ve tam bana göre bir oyun 😀

Muammer

Sağolun, sizin kodunuz da gönderilmiştir. 🙂

Erdinc

Elinize saglik.. Guzele benziyor

Muammer

Teşekkürler. Promo Code mail adresinize gönderilmiştir. 🙂

efekan

Eline sağlık tebrikler güzel inceleme

Muammer

Sağolun, son Promo Code da sizindir. İyi eğlenceler. 🙂

Muammer

GÜNCELLEME: Adikus’tan aldığım bilgiye göre, King Online da AppStore’a gönderilmiş ve yakın zamanda hizmete girecekmiş. Ayrıca ücretsiz olacakmış. Müjdesini şimdiden vereyim. 😀

Begüm Karadayı

Bende isterim

Begüm Karadayı

Ama bitmis neyse

Muammer

Maalesef bu oyun için elimizde başka Promo Code kalmadı. Başka Promo Code’lara artık. 🙂

Küçük Elma Kurdu

[…] açın, kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Tıpkı geçen sefer incelediğimiz King isimli oyunda olduğu […]


Leave a Comment


  • wholesale jerseys
  • Discontinued 30 dollar nfl china jerseys paypal fees for sellers to your taste. Will be your prime choice lifelong 30 dollar nfl china jerseys paypal fees for sellers can help you to create your personal styles.