Press enter to see results or esc to cancel.

Lezzetli Tarifler – İncelemesi

Aşçılara, ev hanımlarına ve ağzının tadına düşkün olan her iPhone sahibine önerebileceğim bir uygulama olan Lezzetli Tarifler’i bugün sizler için inceleyeceğim. Bu uygulama ile yemek yapmanın püf noktalarını öğretmekle kalmayıp, farklı tadlar deneyeceksiniz. Oldukça geniş bir yemek içeriğine sahip olan Lezzetli Tarifler, tasarım ve arayüz olarak da yeterince başarılı.

Tamamen ücretsiz bir uygulama olan Lezzetli Tarifler, Universal olmadığı için iPad’de aynı kaliteyi veremiyor. Ayrıca uygulama internetin olmadığı ortamda da kısmen çalışabiliyor. Kısmen diyorum, çünkü sadece görsellerin yüklenmesi için internet gerekiyor ve bir kere yüklenen görsel, internetin olmadığı ortamda da çalışabiliyor.

İhtiyacınız olan tarifi öğrenebilmek için yapmanız gereken tek şey, yemek çeşidini ve ana malzemesini seçmek. Daha sonra bu seçenekler doğrultusunda kaç tane tarif varsa, süresine göre size gösteriliyor. Eğer “Bugün ne yemek yapsam?” gibi bir düşünceniz varsa, sol altta bulunan “Benim için Seç”butonuna tıklayarak da rastgele bir tarif seçebilirsiniz.

İstediğiniz kambinasyona karar verdikten sonra “Tarifleri Göster” butonuna tıklayarak, seçtiğiniz özellikteki yemek tariflerine ulaşabiliyorsunuz. Bu bölümde tarifler; isim, puan ve süre olarak sıralanıyor. İstediğiniz seçeneğe tıklayarak sıralamayı değiştirebiliyorsunuz.

Seçtiğiniz tarifin; görselini, porsiyonluk kişi sayısını, besin değerlerini, gereken malzemeleri ve hazırlanışını bir arada görebiliyorsunuz. İsterseniz sol üstteki “Favori Ekle” kısmından favorilere ekleyebileceğiniz gibi, sağ üstteki Facebook işaretine tıklayarak da arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz.

Diyet Tarifleri kısmından, istediğiniz kaloride veya besin değerinde tarifler seçmeniz de mümkün. Burada yapmanız gereken tek şey ise; yemeğin çeşidini ve diyet tipini seçmek.

Günün Menüsü kısmından, o güne özel hazırlanmış bir kombinasyona da ulaşabiliyorsunuz. Oldukça cazip seçenekler olduğunu söylemeliyim, eğer diyetteyseniz bu bölümü fazla karıştırmayın. 😀

Favorilere eklediğiniz tariflere de tek bir yerden ulaşmanız mümkün. Ayrıca buradaki tarifleri de; isim, puan ve sürelerine öre sıralayabiliyorsunuz.

Araçlar kısmında bir zamanlayıcı bulunuyor. Böylelikle tariflerdeki pişirme sürelerini buradan takip edebilirsiniz.

Ayrıca yine bu kısımda bulunan “Mutfak İpuçları” isimli bölümde de oldukça faydalı bilgiler yer alıyor. Sıklıkla mutfakta işi olan birinin bu bölümü okumasını tavsiye ederim. Sayısını tam olarak bilmiyoum, ama 50’nin üzerinde farklı ipucu bulunduğunu söyleyebilirim. 🙂

Bizce; Bence Lezzetli Tarifler oldukça faydalı bir uygulama olmuş. Usta aşçıların yanında acemi aşçılara hitap etmesi de ayrı bir güzel. 🙂 Az da olsa mutfağa işiniz düşüyorsa, bu uygulamayı mutlaka edinmelisiniz.

( Yazı No: -088- )


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Comments

Comments are disabled for this post


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function set_magic_quotes_runtime() in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php:261 Stack trace: #0 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(342): SAPE_base->_read('/home/mdolmaci/...') #1 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(417): SAPE_base->load_data() #2 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/settings.php(11): SAPE_client->SAPE_client(Array) #3 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/footer.php(37): include('/home/mdolmaci/...') #4 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(572): require_once('/home/mdolmaci/...') #5 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(531): load_template('/home/mdolmaci in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php on line 261