Press enter to see results or esc to cancel.

Light The Night – İncelemesi

Son zamanlarda engellere çarpmadan sonsuza kadar ilerlemeyi amaç edinen oyunlar büyük ilgi görmeye başladı. Jetpack Joyride’ın başını çektiği bu oyun çeşidinin bir üyesi olan Light The Night isimli oyunu da bugün sizler için inceleyeceğim.

Bir hafta öncesine kadar 0.99$ olan oyun, bir haftadır ücretsiz. Bu saatten sonra da tekrar ücretli olacağını düşünmüyorum açıkçası. Ama ne olur olmaz, acele etmekte fayda var. 🙂 Oyun maalesef Universal olmadığı için, iPad’de aynı kaliteyi veremiyor. Ancak iPhone’daki tasarımı oldukça başarılı.

Oyundaki kahramanımız bir ateş böceği. Çiçeklere ve böceklere çarpmadan ve yakıtımız bitmeden ilerleyebildiğimiz kadar ilerlemeyi amaç edinen oyun, tamamen Jetpack Joyride mantığı ile çalışıyor. Özellikle görevleri tamamlayıp, seviye atlama mantığı tıpkı Jetpack’e benziyor.

Kullanımı da oldukça rahat olan oyun, parmağınızı ekranın soluna koyup hareket ettirerek gerçekleşiyor. Parmağınızı yukarı çekince yukarı, aşağı çekince aşağı doğru uçan böcek, size bağlı olarak çok ani hareketler bile yapabiliyor.

Oyunda karşınıza çıkan parıltıları alarak yakıt dolduruyorsunuz. Ayrıca hiç çarpmadan toplayabildiğiniz kadar toplayarak da Combo yapabiliyorsunuz. 25 kombo olduğu zaman sağ altta Boost seçeneği çıkıyor. Böylelikle çok daha hızlı uçabiliyorsunuz.

Oyunda karşınıza çıkan bir diğer faydalı şey de, mavi parıldıyan bir çiçek. Ancak bu çiçeğin diğer çiçekler çok büyük bir farkı var. Boost seçeneğinde olduğu gibi, bu çiçeği almanız halinde yine bir süre boyunca ekstra bir hızla ilerliyorsunuz.

Bizce; Bu yazıyı da fazla uzatmadan burada noktalamak istiyorum. Eğer Jetpack Joyride tarzı oyunlardan hoşlanıyorsanız, bu oyunu da mutlaka seveceksinizdir. Ama ne yapın edin, sakın suya düşmeyin. 🙂

( Yazı No: -084- )
Comments

Leave a Comment


  • wholesale jerseys
  • Discontinued 30 dollar nfl china jerseys paypal fees for sellers to your taste. Will be your prime choice lifelong 30 dollar nfl china jerseys paypal fees for sellers can help you to create your personal styles.