Press enter to see results or esc to cancel.

iPhone Kulaklığı – Püf Noktaları

Yeni alınan bir iPhone veya iPod kutusunun içinden çok güzel ve şık bir kulaklık çıkıyor. Sade görünüşlü bu kulaklığın üzerinde sadece 3 tuş var, ancak işlevleri çok büyük. Ben de bu iPhone kulaklığının özellikleri hakkında küçük  bir yazı hazırlama karar verdim. 

Kulaklık; düz ve beyaz bir kablodan oluşuyor. Kulaklığın üzerinde bir mikrofon, mikrofonun üzerinde ise 3 tuş bulunuyor. Üst tarafındaki tuşta  “+” simgesi, alt taraftaki tuşta ise “” simgesi bulunuyor. Bunun dışında; kulaklığın esas büyük işlevsellik kısmını ortadaki tuş oluşturuyor.

Müzik Çalar

Telefon herhangi bir durumdayken (kilitli veya uygulama esnasında), orta tuşa bir kere basarak müzik çaları başlatmanız mümkün.

Müzik çalarken, müziği durdurmak için de yine bu orta tuşa bir kere basmanız yeterli. Bir sonraki şarkıya geçmek için iki kere, mevcut şarkının başına veya bir önceki şarkıya geçmek için de bu tuşa üç kere basmanız gerekiyor.

Müziğin veya diğer uygulamalarda çalan sesin seviyesini de “+” ve “-“ işaretli tuşlarla ayarlayabilirsiniz.

Telefon

Telefon çalması durumunda, cevaplamak için orta tuşa bir kere basıyor, reddetmek için de yine bu tuşa uzun süre basıyorsunuz yapıyorsunuz.

Görüşme esnasında, yaptığınız görüşmeyi sonlandırmak için de orta tuşa bir kere basmanız yeterli oluyor.

Siri

Sadece iPhone 4S’lere has bir özellik olarak da; telefon herhangi bir durumdayken (kilitli veya uygulama esnasında) orta tuşa uzun süre basarak Siri’yi aktif hale getirebiliyorsunuz. Aktif haldeki Siri’yi kapamak için de yine orta tuşa bir kere basmanız yeterli.

iPhone’un kulaklığı hem tasarım olarak hem de işlevsellik olarak gerçekten çok başarılı. Bir çok kullanıcı da bu sebepten iPhone kulaklığından çok memnun. Tabi ki bu kulaklığın işlevselliği sadece Apple ürünlerine has. Yani bu kulaklık bir Android cihazda, sadece kulaklık olarak kullanılabilir. Bunun dışında iPad kutusunun içerisinden kulaklık çıkmadığını da belirtelim. Sebebini ben de tam olarak bilmiyorum, ama Apple öyle uygun görmüş gibi gözüküyor.

( Yazı No: -066- )

Tags


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Comments

Comments are disabled for this post


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function set_magic_quotes_runtime() in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php:261 Stack trace: #0 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(342): SAPE_base->_read('/home/mdolmaci/...') #1 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(417): SAPE_base->load_data() #2 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/settings.php(11): SAPE_client->SAPE_client(Array) #3 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/footer.php(37): include('/home/mdolmaci/...') #4 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(572): require_once('/home/mdolmaci/...') #5 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(531): load_template('/home/mdolmaci in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php on line 261