Press enter to see results or esc to cancel.

Fruit Ninja – İncelemesi

Şüphesiz iPhone’daki en ünlü oyunlar arasında “Fruit Ninja” da var. Meyveleri keserek puan aldığınız, bombalardan kaçarak zamanla yarıştığınız bu oyunda 3 farklı oyun modu bulunuyor.

0.99$’a alabileceğiniz bu oyun, Universal olmadığı için iPad için özel geliştirilmiş ve 2.99$’a satılan Fruit Ninja HD isminde bir versiyonu bulunmakta.

GameCenter ve OpenFeint entegrasyonları ile arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz Online modundan başka Classic, Zen ve Arcade isminde 3 farklı mod bulunuyor.

Classic Mode

Meyveleri düşürmeden kesmenize dayanan bu modda, 3 tane meyveyi düşürmeniz veya bir bomba kesmeniz durumunda oyun bitiyor. Herhangi bir zaman sınırı olmayıp, meyveleri düşürmediğiniz müddetçe oyun devam ediyor.

Zen Mode

Hiçbir can veya bombanın olmadığı bu modda amaç, 90 saniye içerisinde yapabildiğiniz kadar yüksek puan yapmak.

Arcade Mode

Tüm modlar arasında en çok oynanan mod kesinlikle Arcade Mod. Bir çok özel efektin (muzlar) bulunduğu bu modda, amacınız 60 saniye içerisinde yapabildiğiniz kadar yüksek puan yapmak. Bu modda bulunan bombaları kesmeniz durumunda oyun bitmiyor, onun yerine -10 puan alıyorsunuz.

Bu modu en çok oynanan mod yapan özellik şüphesiz Muzlar. Yukarıda da bahsettiğim gibi, bu muzlar sayesinde oyunda özel efektler oluşuyor. Frenzy, Double Points ve Freeze diye isimlendirilen bu muzların sayesinde çok daha yüksek puanlar yapabiliyorsunuz.

Arka arkaya bir çok kombo yapmanız durumunda, Blitz diye isimlendirilen ve her seferinde daha çok puan ve meyve getiren bir özellik oluşuyor. Önce +5 ile başlayan Combo Blitz, en son +30 puanda Unavaileble Blitz ile son buluyor. Bundan sonraki her Blitz, yine Unavaileble Blitz diye geçiyor.

Oyunun sonunda yaptığınız kombolara ve kestiğiniz meyvelere göre 3 adet Bonus puan ekleniyor. Bazen sizi çok şaşırtacak puanlar da görebilirsiniz. (Örneğin; Bütün oyun boyunca sadece çilek keserseniz +100 puan geliyor.)

Her meyvenin bir kez kesilme hakkı olduğu bu oyunda, Nar denen bir istisna var. Arcade Modda oyunun sonunda gelen Nar, Classic Modda oyunun ortalarında yanlardan gelebiliyor. Ne kadar çok keserseniz, o kadar puan kazandıran bu Nar, patlaması ile birlikte etrafındaki meyveleri de uçuruyor.

Store bölümünde bulunan görevleri yaparak, yeni bıçak ve arkaplan alabiliyorsunuz. Bu sayede oyunu sıradan bir bıçak ve arkaplan ile oynamaktan kurtararak, daha zevkli bir hale getiriyorsunuz.

Yazının başında da bahsettiğim gibi, OpentFeint ve GameCenter aracılığı ile multiplayer oynama imkanı olan bu oyunda, ister bir arkadaşınız ile isterseniz de rastgele bir rakip ile oynayabiliyorsunuz.

Bu modda sizin amacınız Mavi meyveleri kesmek(+1puan), eğer kırmızı olanları keserseniz (bu meyveler rakibinize mavi olarak gözüküyor) -3 puan alıyorsunuz. Beyaz renkli meyveleri ise, kim daha önce keserse puanını o alıyor. (+3puan)

Bizce; Bu oyun zaten bir klasik olduğu için, benim söyleyecek fazla bir sözüm yok. Ucuz ve zevkli. Özellikle canınız sıkıldığı zaman, sizi en iyi oyalayan oyunlardan biri.

 

( Yazı No: -052- )


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Comments

Comments are disabled for this post


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function set_magic_quotes_runtime() in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php:261 Stack trace: #0 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(342): SAPE_base->_read('/home/mdolmaci/...') #1 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(417): SAPE_base->load_data() #2 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/settings.php(11): SAPE_client->SAPE_client(Array) #3 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/footer.php(37): include('/home/mdolmaci/...') #4 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(572): require_once('/home/mdolmaci/...') #5 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(531): load_template('/home/mdolmaci in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php on line 261