Press enter to see results or esc to cancel.

Parking Mania – İncelemesi

Arabalar ile ilgilenenler bu gün inceleyeceğimiz “Parking Mania” isimli oyunu seveceklerdir. Bir yarış oyunu gibi gözüken, ama aslında bir yarış oyunu olmayan, tam tersine arabayı dikkatlice sürmeniz gereken bu oyunun amacı ise arabaları park etmek.

Parking Mania Free (60 bölüm + Reklam) ve Parking Mania Lite (20 bölüm) isminde iki farklı ücretsiz versiyonu bulunan bu oyunun orijinal fiyatı 0.99$. Fakat bu tam sürümünde bulunan 110 bölüm size yetmez ise, 0.99$ karşılığı 50 tane yeni bölüm de satın alabilirsiniz.

Ayrıca oyun Universal olmadığı için, iPad sahipleri maalesef fiyatı yine 0.99$ olan Parking Mania HD isimli versiyonu almak zorundalar. Tabi görüntü kalitesi düşük olarak oynamak istemiyorlarsa. Ama iPad’ler için de HD Free ve HD Lite isminde ücretsiz versiyonları mevcut.

Birbirinden farklı araba modelleri ve birbirinden farklı ortamlar ile her bir bölümde ayrı bir zevk alacaksınız.
Bazen tırları kontrol edecek, bazen de motorsikletleri park etmeye çalışacaksınız.

Arabayı kimi zaman trafikte, kimi zaman da gece kullanacaksınız.

Oyunda 3 farklı kontrol seçeneği bulunuyor. İsterseniz sensör ile, isterseniz sağ-sol butonu şeklinde, isterseniz de bir direksiyon ile aracı kontrol ediyorsunuz. Ben genellikle direksiyon ile kontrol etmeyi tercih ediyorum. Ama bunun sebebi daha rahat olması değil, daha zevkli olması. 🙂

Oyundaki her bir bölümde farklı görevler oluyor. Özellikle son bölümlere doğru, bir bölümde 4’den fazla görev olabiliyor. Mesela; Öncelikle bir tırı alıp, konteynırın yanına götürüyorsunuz, daha sonra konteynırı alıp geri donüyorsunuz. En son olarak da başka bir arabayı konteynırın çıktığı yere park ediyorsunuz.

Görevler arasında benim en çok zorlandığım, uzun tırları konteynır ile geri geri park etmesi. Gercekten uğraştırıcı olabiliyor, ama ne kadar zor o kadar zevkli. 🙂

Tabi ki arabaları park ederken etrafa istediğiniz gibi çarpamıyorsunuz. Bunun için canlarınız var. Her bölümün başında 5 can ile başlıyorsunuz ve etrafa her çarptığınızda bir canınız gidiyor. Eğer hareket halindeki bir araca çarparsanız, hem bir can kaybediyorsunuz hem de kaldığınız görevin en başından başlamak zorunda kalıyorsunuz. (Bölümün değil, görevin)

Oyunda aynı zamanda altın denen bir kavram var. Bu altınlar size hem bonus puan kazandırıyor, hem de bu alınlar ile oyunun ana ekranından Store bölümünden ekstra can satın alabiliyorsunuz. Bu sayede her oyuna 5 değil, daha fazla can ile başlıyorsunuz.

Bizce; Oyunda tanıtacak fazla bir şeyim yok aslında. Ama hoşuma giden bir oyun olduğundan sizlerle paylaşmak istedim. Boş vakitleri değerlendirmek için güzel bir oyun.

( Yazı No: -042- )


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Comments

Comments are disabled for this post


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function set_magic_quotes_runtime() in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php:261 Stack trace: #0 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(342): SAPE_base->_read('/home/mdolmaci/...') #1 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(417): SAPE_base->load_data() #2 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/settings.php(11): SAPE_client->SAPE_client(Array) #3 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/footer.php(37): include('/home/mdolmaci/...') #4 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(572): require_once('/home/mdolmaci/...') #5 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(531): load_template('/home/mdolmaci in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php on line 261