Press enter to see results or esc to cancel.

AppZilla 2 – İncelemesi

Bazen küçük ve basit uygulamalara ihtiyacımız olabiliyor. Fakat her zaman bu basit şeyler için AppStore’da uygulama olmayabiliyor. Olsa bile ya para vermeye ya da indirmeye değmez diyoruz. Ben de bugün sizlere, içinde tam 120 küçük uygulamanın bulunduğu “AppZilla 2” isimli uygulamayı tanıtacağım.

Uygulamada yer alan bütün bu küçük uygulamaları incelemem imkansız. Ama genel olarak en önemli olanlarından ve en çok kullanılanlarından bahsedeceğim. Ancak incelemeye geçmeden önce bu uygulamanın sadece iPhone ve iPod uyumlu olduğunun söylemek de yarar var. iPad sahipleri isterlerse uygulamayı indirebilirler, ancak uygulama Universal olmadıgı için görüntü kalitesi düşük olacaktır.

Bütün bu küçük uygulamaların toplam fiyatı ise sadece 0.99$. Yani her uygulamaya 1 Cent’ten daha az para vermiş oluyorsunuz.

Yukarıdaki görüntü ile tüm uygulamaları göstermeye çalıştım. Ben hepsini anlatamasam bile, en azından merak edenler görüntüyü inceleyebilirler.

Basit bir örnek ile başlamak istiyorum. Mesela bir arkadaşınız ile tavla oynamak istiyorsunuz, ama bir bakıyorsunuz zarlar kayıp. Hemen Dice 6’yı açıyorsunuz ve tavla keyfiniz yarıda kalmamış oluyor. 1’den 6’ya kadar zar sayısını ayarlamanız da mümkün.

Mesela bir arkadaşınıza şaka yapacaksınız ya da okulda dersi kaynatmak istiyorsunuz. 🙂 Hemen Allien Radio’yu açıyorsunuz ve nereden geldigi belli olmayan garip sesler ile amacınıza ulaşıyorsunuz.

İki arkadaş oturuyorsunuz ve canınız Tic Tac Toe oynamak istedi. Ama iPhone’unuz için önceden bu oyunu indirmemiştiniz. Ama korkmayın, AppZilla’da Tic Tac Toe da var.

Telefonunuzu yeni mı aldınız? Özelliklerini merak mı ediyorsunuz. Activity Monitor Touch uygulamasının basitleştirilmiş bir şekli olan “System İnfo” ile telefonun özellikleri ana hatları ile karşınızda.

Bluetooth ile çevremizdeki iPhone, iPod ve iPad’ler ile konuşmak mı istiyorsunuz? “Walkie Talkie” isimli bu uygulama ile cihazlarınız birer telsize dönüşüyor.

Son olarak benim favori uygulamam olan “Morse Code” uygulamasına bir bakmalısınız. Mors alfabesi ile ilgilenenler için gerçekten müthiş bir uygulama. İçinde harflerin mors alfabesindeki karşılıklarının bulunmasının yanı sıra, yazdığınız sözcüğü direkt olarak mors alfabesi biçimine çevirerek bir fener ile size bunu okuyor. Gerçekten bence sadece bu özellik bile meraklıları için yeterli.

Ben bu kadar çok uygulama kullanmak istemiyorum. Aradığım uygulamayı her seferinde bu kadar uygulama içinden bulmak zorunda mıyım, diyenler için de uygulamada favoriler diye bir kısım bulunuyor. Bu sayede en çok kullandığınız uygulamaları rahatlıkla bulabiliyorsunuz.

Açıkcası bütün bu uygulamaları kullanacağınızı sanmıyorum. Çünkü gerçeği söylemek gerekirse, bu uygulamaların en az yarısı benim görüşüme göre gereksiz. 🙂 Kalan 60 uygulamanın da en fazla 30’u size fayda sağlayacaktır. Ben bu yazıda en çok işe yarıyanlardan bahsetmeye çalıştım. Yani büyük bir beklenti içinde olmayın. 🙂

Bizce; Tüm bu durumlar karşısında karar her zamanki gibi sizin. Ama ben lazım olabilir düşüncesiyle iPhone’umda bu uygulamayı tutuyorum. Ayrıca fiyatı da yüksek değil. Tabi benim bu uygulamayı sevmemdeki en büyük etkenlerden biri de “Morse Code” uygulaması. 🙂 Bu sebeple uygulamayı aldıktan sonra pişman olmamak için iyi düşünün. Eğer tanıttığım uygulamalardan hiç biri sizin ilginizi çekmiyorsa, o zaman belki de almamanız daha iyi olacaktır. 🙂

( Yazı No: -037- )


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Comments

Comments are disabled for this post


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function set_magic_quotes_runtime() in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php:261 Stack trace: #0 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(342): SAPE_base->_read('/home/mdolmaci/...') #1 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(417): SAPE_base->load_data() #2 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/settings.php(11): SAPE_client->SAPE_client(Array) #3 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/footer.php(37): include('/home/mdolmaci/...') #4 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(572): require_once('/home/mdolmaci/...') #5 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(531): load_template('/home/mdolmaci in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php on line 261