Press enter to see results or esc to cancel.

Where’s My Water? – İncelemesi

Bugün karşınızda suyu kesildiği için banyo yapamayan bir timsah var. Biz de bu timsaha yardım etmek için suyu ona götürmeye çalışacağız.

“Where is my Water?” isimli bu oyuna sadece 0.99$ karşılığı sahip olabilirsiniz. Ayrıca oyun Universal olduğundan dolayı hem iPhone’unuzda hem de iPad’inizde rahatlıkla oynayabilirsiniz. Satın almadan önce denemek isterseniz diye de bir bedava sürüm mevcut. Bedava sürümü buradan indirebilirsiniz.

Oyundaki amacınız yeterince basit. Engelleri aşarak suyu, susuz kalan kahramanımıza ulaştırmaya çalışıyoruz. Parmağımız ile toprağı derlerek suya bir yol yapıyoruz. Bu sayede su kahramanımıza ulaşabiliyor.

Ancak yol üzerindeki farklı renklerde sıvılara da dikkat etmelisiniz. Eğer yeşil veya mor renkteki sıvılardan herhangi bir tanesi timsaha ulaşırsa, bölümü kaybediyorsunuz.

Tabi bu iki sıvının da birbirinden farklı özellikleri var. Mesela suyun mor sıvıya değmesi halinde, bütün sıvı mora dönüştürken; yeşil sıvıya değmesi halinde, yeşil sıvıyı yok ediyor.

İlerleyen bölümlerde de bir çok yeni engel ile karşılaşacaksınız. Bazen suyunuz buhara dönüşecek, bazen de yolu açmak için  köprüleri aşmak zorunda kalacaksınız. Ama oyunun zevkinin kaçmaması için de daha fazla ayrıntıya girmek istemiyorum. Gerisi sürpriz olsun.

Ayrıca oyuna en son Update ile yeni bir mod gelmiş bulunuyor. Bu modda ise kahramanımız kötü bir timsah. Bu yüzden suyu değil, mor renkli sıvıyı istiyor. 🙂

Oyunun en zevkli kısımlarından biri de kesinlikle bonus bölümleri. Çünkü bu bölümlerde su; aşağı yönde değil, siz cihazı nasıl çevirirseniz o şekile göre yer çekimi yönünde akıyor.

Oyunda yaklaşık olarak 220 bölüm bulunuyor. Bir oyun için gerçekten fazla bir sayı bu. Ama her bölümünde ayrı bir zevkli olduğunu ekleyeyim, yani bölümlerin benzer hiç biri, birbirine benzemiyor.

Bizce; Oyunun zaten Top 25’de olduğunu düşünürsek, gerçekten tutulan bir oyun olduğunu söyleyebiliriz. Ama ben yine de kendi düşüncemi belirtmek istiyorum. Bence bu oyun gerçekten parasını hak eden bir oyun. Özellikle bu tip oyunlardan hoşlananlar için birebir. Hatta Apple’ın zamanında kendi sayfası üzerinden bu oyunun Promo Code’unu dağıtmasının boşa olmadıgını buradan anlayabiliriz. 🙂

( Yazı No: -035- )


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Comments

Comments are disabled for this post


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function set_magic_quotes_runtime() in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php:261 Stack trace: #0 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(342): SAPE_base->_read('/home/mdolmaci/...') #1 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(417): SAPE_base->load_data() #2 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/settings.php(11): SAPE_client->SAPE_client(Array) #3 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/footer.php(37): include('/home/mdolmaci/...') #4 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(572): require_once('/home/mdolmaci/...') #5 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(531): load_template('/home/mdolmaci in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php on line 261