Press enter to see results or esc to cancel.

“Promo Code” ve Kullanımı

Eğer internette daha önce AppStore ile ilgili araştırma yaptıysanız “Promo Code” diye bir terim ile karşılaşmış olabilirsiniz. Ama çoğu kullanıcı Promo Code’u duymasına rağmen nasıl kullanacağını bilmiyor. Ben de bugün bu konuda biraz açıklama yapmak istedim. Umarım faydalı olur. 🙂

“Promo Code” Nedir?

Promo Code’un Türkçe karşılığı “Promosyon Kodu”dur. Apple, uygulama geliştiricilere (developer) ürettikleri uygulamanın her bir sürümü için 50 tane Promo Code veriyor. Harfler ve sayılardan oluşan 12 haneli bu kod sayesinde, o uygulamayı ücretsiz indirebiliyorsunuz. Her kod tek kullanımlık olduğundan, bir kişi kullandıktan sonra kod devre dışı kalıyor. Bu konuda, kodun aynı anda kullanılması durumunda iki kişinin de aynı kodu kullanabileceğine dair şehir efsaneleri mevcut. 🙂 Ama kendi gözümle görmediğimden dolayı, bunun şehir efsanesi olduğunun bir kez daha üstünden geçiyorum.

Peki bu kodlara nereden ulaşabiliriz?

Uygulama geliştiriciler, bu kodları daha çok uygulamanın tanıtlması için belli internet sitelerine veriyor. Bazen forumlar bazen de bloglar, bu kodları takipçilerine dağıtıyorlar. Biz de yeri geldiğinde bu kodlardan sizlere dağıtmaya çalışacağız. 🙂 Tabi bunun için ziyaretçi sayımızın da biraz artması lazım. Ziyaretçi sayımızı da ancak siz bizi çevrenize anlatarak, veya sosyal ağlarda (Twitter ve Facebook) bizi paylaşarak yapabilirsiniz. Lütfen bu konuda bizlere destek olun.

Bu kodlar sonsuza kadar geçerli mi?

Maalesef hayır. Kod, ait olduğu sürüm çıktıktan sonra 4 hafta boyunca aktiftir. Bu süre zarfında kullanılmayan kodlar Apple tarafından iptal edilecektir.

Promo Code’u bulduk diyelim. Nasıl kullanacağız?

Zaten çoğu kullanıcının problemi de bu. Promo Code’u biliyor, ancak nasıl kullanacağını bilmiyor. Aslında çok kolay. Eskiden bu olay için iTunes gerekiyordu. Ama artık hiç iTunes veya bilgisayar kullanmadan cihaz üzerinden de bu kodu kullanabiliyoruz. Bunun için iPhone veya iPad’inizden AppStore’a giriyorsunuz. En alt sol kısımda bulunan Featured yazısına tıklıyoruz. Daha sonra bu bölümde en aşağıya iniyoruz ve “Redeem” yazısına tıklıyoruz. Açılan kutuya ise daha önceden kopyaladığımız kodu yapıştırıyoruz ve sağ üstteki Redeem yazısına tekrar tıklıyoruz. Bu kadar, artık o uygulamayı ücretsiz bir şekilde indirdiniz. 🙂 Yazının başında paylaştığımız resim ile de bu olayın özetini anlatmış bulunuyoruz.

Umarız aklınıza takılan bir nokta kalmamıştır. Kaldıysa da yorum bölümünden sorarsanız, elimizden geldiğince anlatmaya çalışırız. Kendinize iyi bakın.. 🙂

( Yazı No: -021- )

Tags

Comments

6 Comments

Omer

Biliyordum ve cok defa kullandim ama bu cok guzel bi tarif olmus. Bunun gibi yazilarin olmasi iyi, sonucta her gecen gun Apple urunlerinin kullanimi artiyor..

Muammer Dolmacı

Teşekkürler.. Biz de zamanla bu tip kodların paylaşımını yapmaya çalışacağız. 🙂

AdCal – Advance Calculator – İncelemesi | Küçük Elma Kurdu

[…] navigation ← “Promo Code” ve Kullanımı Feb 12 […]

Yiğit

Promosyon kodlarından acaba varsa bana da verebilir misiniz ?

Muammer

Çok şanslısınız. Şuan da iSlash Promo Code’u dağıtıyoruz. İsterseniz ziyaret edebilirsiniz.. 🙂 http://kucukelmakurdu.com/2012/10/25/kucuk-elma-kurdundan-bayram-hediyesi/

Küçük Elma Kurdu

[…] aşağıda bulabilirsiniz. Promo Code’ların nasıl kullanıldığını bilmiyorsanız bu yazıdan faydalanabilirsiniz. Ve yine belirtmek isterim ki; kullanılan bir kod bir daha […]


Leave a Comment


  • wholesale jerseys
  • Discontinued 30 dollar nfl china jerseys paypal fees for sellers to your taste. Will be your prime choice lifelong 30 dollar nfl china jerseys paypal fees for sellers can help you to create your personal styles.