Press enter to see results or esc to cancel.

Özellikler Tablosu

Bildiğiniz gibi bir süredir sizler için AppStore uygulamalarını inceliyoruz. İncelemeye de devam etmeyi arzuluyoruz. Siteyi ilk açtığımızda sizlere verdiğimiz bir söz vardı. Faaliyetlerimizi sürekli geliştirecektik. Bugün de sitemiz adına önemli bir faaliyete imza atıyoruz. Her inceleme yazısının sonunda uygulama ile ilgili özellikleri sizlere yazı ile aktarıyorduk. Ama artık Özellikler Tablomuz var.

Bu tablo sayesinde, her inceleme yazısının sonunda hoş bir resim ile uygulamanın özelliklerini göreceksiniz. 5 farklı kategoride uygulamanın özellikleri sıralanıyor olacak. Bunlar;

  1. Cihaz: Uygulamanın uyumlu olduğu cihazlar. (iPhone, iPad veya Universal) iPod Touch cihazı olan arkadaşlarımız uyumluluğunu iPhone’a göre bakmalı. Yani eğer bir uygulama iPhone uyumlu veya Universal ise iPod Touch’lar da uygulamadan faydalanabilir.
  2. Sürüm: Her uygulamanın bir sürümü vardır. Biz bu sürümü sizlerle paylaşıyoruz, çünkü inceleme yazımız eski olabilir ve uygulamaya yeni güncellemeler gelmiş olabilir. Bir uygulamanın sürümünü AppStore’dan görebilirsiniz.
  3. Boyut: Kota problemi olmayanlar için bile uygulamanın büyüklüğü önemlidir. Çünkü bu büyüklük aynı zamanda uygulamanın yüklenme hızını gösterir. Ayrıca mobil cihazlar kendi paketleri ile uygulama indirirken maksimum 20MB’lık uygulamaları indirebilmektedirler. Bu yüzden uygulamayı indirmeden önce boyutuna bakmakta fayda vardır.
  4. Fiyat: Bu kategori için bir şey söylememe gerek yok. Zaten kimse fiyatına bakmadan bir uygulamayı indirmez. Ayrıca bu bölümde uygulamanın orjinal fiyatı yazacaktır. İndirimdeyken yazdığımız yazılarda; indirim olduğunu yazının içinde görebilirsiniz.
  5. Puan: Kendi tecrübelerim doğrultusunda her uygulamaya 10 üzerinden puan verdiğimi biliyorsunuz. Ama artık bunu rakamlar değil, elmalar yapacak. 5 Elma üzerinden kaç Elma aldığı bu bölümde gözükecek.

Bunların dışında resmin üstüne tıklayarak uygulamanın AppStore linkine ulaşabilirsiniz. Bunun için tablonun en altında büyük bir şekilde >> İNDİR << yazmakta.

Daha önceki inceleme yazılarımıza da bu tabloları uygulamaya çalışacağız. Bu yüzden bir kaç gün hiç yazı paylaşamazsan bizi mazur görün. Zaten yeni yazılarda bir sıkıntınız varsa adamlar siteyi boşladı diye düşünmeyin, mutlaka site için iyi olacak bir şeyler üzerinde uğraşıyoruzdur. 🙂

NOT: Eski yazılarda yazının yazıldığı zamana göre özellikler işlenecektir. Yani uygulamaya bir güncelleme geldiyse bile, bu tabloda yer almayacaktır.

GÜNCELLEME (14/02/2012): Tablonun Puan kısmında küçük bir değişiklik yapılmıştır. Tasarımında minik bir değişiklik yaparak daha hoş bir görüntü elde etmeyi umuyoruz. Yukarıdaki resimde de yeni tasarımı görebilirsiniz. Özellikler Tablosunun uygulandığı diğer yazılarda da bu değişiklik yapılacaktır.

( Yazı No: -019- )


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Comments

Comments are disabled for this post


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function set_magic_quotes_runtime() in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php:261 Stack trace: #0 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(342): SAPE_base->_read('/home/mdolmaci/...') #1 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(417): SAPE_base->load_data() #2 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/settings.php(11): SAPE_client->SAPE_client(Array) #3 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/footer.php(37): include('/home/mdolmaci/...') #4 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(572): require_once('/home/mdolmaci/...') #5 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(531): load_template('/home/mdolmaci in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php on line 261