Press enter to see results or esc to cancel.

Real Piano HD Pro – İncelemesi

Hiç iPad’inizle veya iPhone’unuzla müzik yapmayı denediniz mi? Tabi ki gerçek bir müzik aleti kadar zevk veremez. Ama bu tip uygulamalar sayesinde, çok az pratik yaparak güzel bir müzik yapabilirsiniz. Güzel bir müzik yapamasanız bile, en azından bu sırada eğlenirsiniz. İşte bugün iPad sahipleri  için kaliteli bir piyano uygulamasını inceleyeceğim. 

“Real Piano HD Pro” isimli bu uygulama ile bir yandan eğlenebilir, bir yandan da ortaya kaliteli bir müzik çıkarabilirsiniz. Müzik programı denildiği zaman insanların aklına ilk olarak Apple’ın kendi uygulaması olan “GarageBand” gelir. Gayet kaliteli olan bu uygulama Universal olarak tasarlanmış olup, bir çok ekstra özellik barındırmaktadır. GarageBand’ın linki için burayı tıklayın.

Ama GarageBand 4.99$’ken, Real Piano HD Pro yıl sonuna kadar sadece 1.99$. Eğer GarageBand’ı sadece piyano özelliği için alacaksanız ve sadece iPad’de kullanmayı düşünüyorsanız, öncelikle bu yazıyı bir okumalısınız. Real Piano HD Pro sadece piyano çalabileceğiniz ve sadece iPad’de kullanabileceğiniz bir uygulama. Bu yüzden seçim hakkı size kalmış.

Ama son olarak şunu da eklemeliyim ki, bu uygulamalar da arada bir bedava olabiliyor. Mesela bu uygulama bundan 2-3 hafta önce bedava olmuştu. Eğer Twitter hesabımızı takip ediyorsanız, orada bu şekilde bedava olan uygulamaları sizlere haber vermeye çalışıyoruz.

Fazla uzatmadan programı incelemeye başlayacağım. Bir piyano uygulamasının nesini anlatacağım? Açıkçası bunu ben de bilmiyorum. 🙂 Ama diğer piyano uygulamalarından (özellikle bedava olanlardan) farklarını anlatmayı planlıyorum.

88 tuşluk bir piyanoya sahip Real Piano HD Pro uygulamasında, tuşları ister çift satır halinde, ister tek satır halinde yerleştirebilir; ayrıca bu satırları ister tek hareketle ister ayrı ayrı hareketlerle oynatabiliyorsunuz. Cümlem biraz karışık oldu biliyorum, ama yukarıdaki resimden bunu daha rahat anlayacağınızı söyleyebilirim. 🙂

İsterseniz tuşların üstüne Do,Re,Mi; ister 1,2,3; isterseniz de A,B,C şeklinde yazılar yerleştirebilirsiniz. Tıpkı sticker gibi. Bu stickerların da nasıl bir tipte olması gerektiğine yine siz kendiniz karar verebilirsiniz.

Aynı zamanda parmağınızın hangi sertlikte basmak istediğinizi de bu uygulama sayesinde ayarlayabilirsiniz. Bu noktada biraz daha profesyonel kişilere hitap ettiğini kabul etmek gerek. Ayrıca bemol ve diyez özelliklerini de ayarlamanız mümkün.

Bence en güzel özelliklerinden biri de şu ki; tuşlardan çıkan sesleri farklı müzik aletlerinin seslerine dönüştürebilirsiniz. Örneğin; gitar, arp, vb.

Bizce; Uygulamanın özellikleri kısaca bu kadar. Eğer bu uygulama hakkında benim fikrimi sorarsanız. Bu uygulamanın gerçekten kaliteli bir piyano uygulaması olduğunu söyleyebilirim. Ancak; eğer bu uygulamaya 1.99$ verip satın almayı düşünürseniz, size GarageBand’ı tercih etmenizi öneririm. Tabi seçim size kalmış. Yukarıda zaten bu uygulamanın neden alınması gerektiğini anlattım. Sonuçta sadece piyano özelliği için kullanacaksanız, neden 3$ veresiniz ki? Ama buna rağmen ben size GarageBand’ı öneririm. Ya da benim gibi, bu tip uygulamaları indireme girdiğinde indirmeyi düşünebilirsiniz. Bu konuda sizlere %100 hak veririm. 🙂

( Yazı No: -008- )


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Comments

Comments are disabled for this post


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function set_magic_quotes_runtime() in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php:261 Stack trace: #0 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(342): SAPE_base->_read('/home/mdolmaci/...') #1 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(417): SAPE_base->load_data() #2 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/settings.php(11): SAPE_client->SAPE_client(Array) #3 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/footer.php(37): include('/home/mdolmaci/...') #4 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(572): require_once('/home/mdolmaci/...') #5 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(531): load_template('/home/mdolmaci in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php on line 261