Press enter to see results or esc to cancel.

Quell – İncelemesi

Aramızda mutlaka zeka oyunlarından veya bulmacalardan hoşlanan arkadaşlarımız vardır. Bugün inceleyeceğim “Quell” isimli bu oyun, zeka oyunlarından hoşlananlar için birebir. Üstelik ücretsiz. Ayrıca hem iPhone hem de iPad’inizde rahatça oynayabilmeniz için Universal olarak tasarlanmış.

Arkadaki fon müziği sayesinde oyunu oynarken farklı bir atmosfere giriyorsunuz. Kaliteli grafikler ve birbirinden farklı bölümleri ile bu oyunu elinizden bırakmaya zorlanacaksınız.

Oyunda bulunan 96 kadar bölümü bitirdiyseniz ve daha fazlasını isterseniz, sadece 0.99$ karşılığı bu oyunun devamı olan “Quell Reflect” isimli oyunu da satın alabilirsiniz. Bu oyunda ise yepyeni özellikler ile 80’den fazla bulmaca bulunuyor. Quell Reflect’in linki için burayı tıklayın.

Oyundaki amacınız açık mavi renkli top ile bütün küçük beyaz renkli topları toplamak. Ama yönlendirme olayı biraz farklı. Topu 4 yöne (Yukarı, Aşağı, Sağ, Sol) gönderebiliyorsunuz. Fakat buradaki en önemli nokta, topu bir yöne doğru gönderdikten sonra top bir yere çarpana kadar durmuyor. Yani hareketlerinizi ona göre hazırlayacaksınız. İşte oyunun zekayı zorlayan kısmı burada bulunuyor. 🙂 Aynı zamanda oyun sırasında belli engeller ile de karşılaşacaksınız. Bazen diken şeklinde engeller, bazende bir yerden geçtikten sonra orada oluşan kutucuklar, oyunu tamamlamanızı hem zorlaştırıyor hem de kolaylaştırıyor. Çünkü bazen bu engeller olmadan oyunu tamamlamanız imkansız hale geliyor.

Bizce, Oyunun oynanışı hakkında ekstra söyleyecek bir şeyim yok. Ama en başta da söylediğim gibi eğer zeka oyunlarından hoşlanıyorsanız, hem oyunun içeriği hem de fon müziği olsun, bu oyunu mutlaka denemelisiniz.

( Yazı No: -007- )

Comments

2 Comments

Ali Sağlam

05.06.2012 itibariyle ücret 1,99 $ olmuş bilginize.. Hazır ücretten soz etmişken inceleme yaptığınız ve bizimle paylaştığınız (bu arada da paylaşımlarımızı ilgi ile okuyorum) uygulamalarını ücretlerini de hamlen başlığınıza koysanız daha iyi olur gibime geliyor.

Muammer

Teşekkürler, görüşlerinizi değerlendirmeye alacağız. 🙂


Leave a Comment


  • wholesale jerseys
  • Discontinued 30 dollar nfl china jerseys paypal fees for sellers to your taste. Will be your prime choice lifelong 30 dollar nfl china jerseys paypal fees for sellers can help you to create your personal styles.