Press enter to see results or esc to cancel.

Jetpack Joyride – İncelemesi

Geçen gün bir yazı okudum. Yazıda 2011 yılının en iyi 20 iPhone ve iPad uygulamasını seçmişler. Bu listede 2.sırada yer alan ve de normalde 0.99$ olup, iki gün önce bedava olan “Jetpack Joyride” isimli oyun da yer alınca, bu oyun hakkında bir inceleme yazısı paylaşmaya karar verdim.

Oyun geçtiğimiz ayların birinde iki hafta süresince Top Paid Apps (En iyi Paralı Uygulamalar) listesinde birinci sırada yer aldığını hatırlıyorum. O zamanlar da bu oyunu indirip indirmemek konusunda kararsız kalmıştım. Ta ki, iki gün önceye kadar. Twitter hesabımızdan da duyurduğumuz bu fırsatı, oyunu henüz indirmemiş olanların kaçırmamasını tavsiye ederim.

Oyun Universal olduğu için bir kez indirerek hem iPad hem de iPhone’unuzda rahatça oynayabilirsiniz. Dediğim gibi oyunun orjinal fiyatı 0.99$ olup şu sıralar bedava. Bir kaç gün içinde fiyatı tekrar eski haline gelir mi bilemem. Ama AppStore’daki sayfasında kısa süreliğine bedava olduğu hakkında bir bilgi yer almamakta.

Ben de oyunu dediğim gibi 2 gün önce indirdiğim için, çok detaylı inceleme fırsatı bulamadım. Ama sizler için ana hatlarıyla incelemeye çalışacağım.

Siz Jetpack’e binmiş bir kişi olarak oyuna başlıyorsunuz. Ekrana dokunarak Jetpack’inizi çalıştırıp, yükseliyorsunuz. Bırakınca ise alçalıyorsunuz. Yani kontroller gayet basit. Tabi ki oyun burada bitmiyor. Amacınız doğru zamanlama ile yükselip alçalarak, elektrikli engellerden, füzelerden ve lazerlerden kaçarak, gidebildiğiniz kadar ileri gitmek ve toplayabildiğiniz kadar altın toplamak. Aynı zamanda oyun sırasında ara ara karşınıza çıkan çark resimli kutular ile ekstra güç kazanabiliyorsunuz.

Oyunun sonunda, oyunda topladığınız çarpı şeklindeki topların sayısı kadar şans topu hakkı kazanıyorsunuz. Oyun sonunda çıkan ekrandaki kolu indirerek, bu toplar ile ekstra özellik kazanabilirsiniz veya 50 altın karşılığı bu topları satabilirsiniz.

Bizce, Oyun gerçekten anlattığım kadar basit bir oyun. Ama bir o kadar da zevkli bir şekilde oynandığını söyleyelim. Eğer bu tip küçük oyunlardan hoşlanıyorsanız, oyun arşivinizin ilk sıralarına gireceğini söyleyebilirim. Paralı iken bile bence buna değecek bir oyun, ki zaten çok pahalı da değil. Üstelik şu sıralar ücretsiz. Yani neticede tavsiye edilebilecek bir oyun.

( Yazı No: -005- )

Comments

4 Comments

Doruk

4.250 yap bakalım bunda gorelim 🙂

Muammer Dolmacı

Ben 3500 yapabildim en fazla.. 🙂 Ama Game Center arkadaşlarım arasında 5300 var.. 🙂 Hemde o puanı yapan arkadaş, o oyunu bu site sayesinde öğrendi.. 🙂

Muammer Dolmacı

Jetpack Joyride’a yeni Update gelmiştir. Şuanki son sürüm 1.2.6. Yeni sürümde gözle görülen bir değişiklik henüz göremedim. Görürsem, burada paylaşırım.. 🙂

Muammer Dolmacı

Jetpack Joyride’a 1.3.1 sürümü gelmiştir. Bu sürümle beraber yeni iPad için Retina grafikler ve iPad 1 ve 2 için de daha kaliteli grafikler sağlanmıştır.


Leave a Comment


  • wholesale jerseys
  • Discontinued 30 dollar nfl china jerseys paypal fees for sellers to your taste. Will be your prime choice lifelong 30 dollar nfl china jerseys paypal fees for sellers can help you to create your personal styles.