Press enter to see results or esc to cancel.

Activity Monitor Touch – İncelemesi

Bugün sizlere eski adresimizde de incelemesini paylaşılmış olduğum “Activity Monitor Touch” isimli uygulamayı inceleyeceğim. Program Universal olduğu için bir kere satın aldıktan sonra hem iPhone hem de iPad’inizde rahatça kullanabilirsiniz. Ama bu incelemede programın resimlerini iPad’den almış olduğumu ekleyeyim.

Program 1.99$ olarak satılıyor. Ancak bu tip programlara para vermek istemeyen kullanıcılarımız için bir de FREE versiyonu bulunmakta. (AppStore Linki) Tabi ki çoğu özelliğinin FREE versiyonunda bulunmamakta olduğunu söylemeliyim.

Programı özetlemek gerekirse; cihazınızın özelliklerini ve kullanım kapasitesini sizlere sunan bir uygulama diyebiliriz. Dört ayrı bölümden oluşan bu programın ilk bölümünde cihazın ana özelliklerini sizlere sunuyor. Ram, Kapasite, Model, bağlı olduğunuz IP adresi, vs..

İkinci bölümde ise size cihazın kullanımını sizlere aktarıyor. Yani toplam hafıza üzerinden kalan hafıza, toplam Ram ve bu Ram’in nasıl kullanıldığı ve zaman ile CPU kullanım grafiği veriliyor.

Üçüncü kısımda, kalan şarjınızı ve bu şarj ile neler yapabilecekleriniz. Tabi bu basit bir hesaplama işlemine bağlı. Yani kesin sonuçlar vereceğini garanti edemem. Örneğin ekran aydınlatması tamamen açıkken ve tamamen kapalı iken bile aynı miktarda kullanım süresi kaldığını söylüyor. Sonuç olarak bu kısımda programa fazla güvenmenizi tavsiye etmem.

Son kısım ise, arka planda çalışan uygulamaları ve ne miktarda çalıştığını sizlere sunuyor. Kısaca İşlemler diyebiliriz.

Bizce, Programın özellikleri bu kadar. Sonuç olarak bana kendi fikrimi sorarsanız, ben bu uygulama için 2$ gibi bir para vermem. Ama bu uygulamanın kötü olduğu anlamına gelmez. Uygulama güzel ve kullanışlı, ancak dediğim gibi benim için 2$ etmez. Arada bir FreeAppADay kampanyaları sonrası bedava oluyor. Eğer bu zamanları yakalarsanız, size tavsiye edeceğim uygulamalar arasına girebilir. Bu tip indirimleri ben nasıl yakalayacağım? diyorsanız, Twitter veya Facebook adresimizi takip etmenizi sizlere öneririm. Çünkü bu tip indirimleri gördükçe sizlerle paylaşmaya çalışıyoruz. Bu uygulama için söyleyeceklerim şimdilik bu kadar. Sizin de bu uygulama hakkında fikirleriniz varsa, bu fikirleri yorum aracılığı ile paylaşmanızı rica ediyorum. Böylelikle programı almak isteyen diğer üyelerimizin, bu konu hakkında daha çok fikir sahibi olmasını sağlayabiliriz.

( Yazı No: -004- )


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Comments

Comments are disabled for this post


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function set_magic_quotes_runtime() in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php:261 Stack trace: #0 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(342): SAPE_base->_read('/home/mdolmaci/...') #1 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php(417): SAPE_base->load_data() #2 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/settings.php(11): SAPE_client->SAPE_client(Array) #3 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/footer.php(37): include('/home/mdolmaci/...') #4 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(572): require_once('/home/mdolmaci/...') #5 /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-includes/template.php(531): load_template('/home/mdolmaci in /home/mdolmaci/public_html/kucukelmakurdu.com/wp-content/themes/readable/inc/cache/ee9f7492a0556638a28a029494868231/cache.php on line 261